Zavrieť

Porady

mozte ma prosim skontrolovat? ide o s.r.o.

Zdravim!
Nesmejte sa, ale toho roku maturujem a na prakticku cast si pripravujem podnikatelsky plan o zalozeni s. r. o. Ako inac, firma bude predavat PC.
Takmer vsetky rady som cerpal z porady.sk no pre istotu by som vas chcel poprosit ci mam projekt ako tak spravne:

Spolocnost xxx s. r. o. bude mat jedneho majitela, ktory je zaroven aj konatelom a dvoch zamestnancov. Zamestnanci maju s firmou uzatvorenu pracovnu zmluvu a mzda je im riadne vypocitavana. Konatel na zaklade mandatnej zmluvy medzi firmou a mandatom bude vykonavat svoju funkciu bez naroku na odmenu. Tym som sa chcel zbavit odvodov, co sa tyka konatela. Spolocnik na zaklade zakladatelskej listiny, v ktorej stoji ze mu bude raz mesacne vyplacana odmena, ma odenu z ktorej neviem ako mam strhavat odvody. Resp. podla coho. Nie som si isty ci mu mozem strhavat odvody iba cisto podla "tabuliek" pre spolocnika, kedze on bude vykonavat aj pracu, teda si myslim ze by mal mat uzatvorenu aj pracovnu zmluvu a tym padom by sa zanho mali odvadzat odvody aj ako za zamesntanca. Ci moze byt v spolocnosti iba ako majitel, ktory pracuje ale "zije" iba z odmeny pre spolocnika.

Kazdy nazor a rada je pre mna velke plus, tazke vopred velmi pekne dakujem
icq 252239811
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Dopredu sa ospravedlňujem, že nebudem odpovedať na otázky, len chcem povedať, že som si uvedomila, aké by to bolo super, keby som počas školy poznala poradu, resp. keby vtedy existovala. Ale asi je to tak lepšie, lebo by som ju celú zaplavovala ešte hlúpejšími otázkami ako doteraz a to by brzdilo všetkých ostatných.

    mozte ma prosim skontrolovat? ide o s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.