Zavrieť

Porady

PFK - K akemu datumu sa podpisuje sulad so zmluvou a rozpoctom?

Dobry den,
na likvidacnom liste FA potvrdzujem sulad pripravovanej fin.operacie s podpisanou zmluvou, dokladmi atd.

Potvrdzuje sa sulad FA so zmluvou platnou v case vystavenia FA alebo v case fyzickeho podpisovania PFK?

Pr:
30.8. vystavi dodavatel FA na zakladej platnej Zmluvy
5.9. sa podpise Dodatok k Zmluve
12.9. sa ku mne dostane likvidacny list spolu s fakturou. Mam podpisat sulad operacie so zmluvou platnou 30.8. alebo musi to byt v sulade aj s tym Dodatkom?
Samozrejme, pytam sa preto, ze FA bola vystavena v sulade s tou zmluvou, ale nie v sulade s dodatkom.

Potrebovala by som normalne oficialny nazor a neviem sa k nemu nikde dopracovat s urcitostou. Kazdy zatial dava len svoj nazor - istu logiku maju ale oba pripady. V zakone som upresnenie nenasla.
Vopred dakujem za odpoved.
i.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Podľa mňa súlad operácie môžem podpísať až vtedy, keď sa faktúra ku mne dostane.
    Takto to robíme my.
    Naposledy upravil anika : 27.09.13 at 20:00
    ivusenka Samozrejme, ze ho mozem podpisat az vtedy, ale sulad s cim? Ma logicku aj to, ze kontroluje papiere/zakony/zmluvy platne v case vykonavania kontroly, teda v case podpsiu. Ale logicke by tiez bolo, aby som sice s oneskorenim, ale hodnotila stav k datumu zdanitelneho plnenia a teda k datumu vystavenia faktury.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    K comu je vystavena faktura? K uz uskutocnenemu plneniu zo strany dodavatela k 30.8.? Ak ano, posudzujes podla povodnej zmluvy bez dodatku.

    V dodatku by mal byt uvedeny datum ucinnosti od kedy sa aplikuje.
    ivusenka Ano, tak. Inak tiez sa mi zdalo dolezite to, ze tovar je uz dodany, lebo vlastne zavazok uhradit fakturu je k datumu plnenia, takze aj PFK by malo byt k tomu datumu... S tym by som sa dokazala stotoznit Vdaka.

    PFK - K akemu datumu sa podpisuje sulad so zmluvou a rozpoctom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.