Zavrieť

Porady

odchod počas výpovednej doby

Ahojte, dnes som sa dozvedela, že mi z práce poslali poštou výpoveď. Poštou mi príde asi až 1.10.2013. Keďže nemám nájdenú novú prácu, budem mať výpovednú dobu 3 mesiace. Chcem sa spýtať, keď si v priebehu výpovednej doby nájdem prácu, môžem odísť hoci kedy, alebo im musím dať do 30.9.2013 nejaké tlačivo podpísať, že keď si nájdem prácu môžem okamžite odísť? Alebo je to zase o dohode so zamestnávateľom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Počas VD nemôžeš len tak odísť. Ale ak sa dohodnete na skončení PP dohodou, potom PP môžeš skončiť dátumom, na ktorom sa dohodnete.
    scooby25 takže nie je žiadne také tlačivo, čo by som im mohla dať podpísať bez toho, aby tam bol uvedený konkrétny dátum? Všetko je to potom o dohode
    Tweety Neviem aké konkrétne myslíš, veď budeš ma výpoveď a VD, ak sa nedohodnete na zmene z výpovede na dohodu, odídeš až uplynutím VD.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Musíš iba zomrieť.
    Ale ak porušíš podmienky v pracovnej zmluve, tak rátaj aj s príslušnými sankciami.
    § 62
    (8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Janko, neplatí náhodou tento § v prípade, ak výpoveď dáva zamestnanec ? V tomto prípade ide o výpoveď zo strany zamestnávatela.
    Tweety Platí to v oboch prípadoch.
    marjankaj Veronika nevšimol som si, že by to zákon rozlišoval.
    julysak Musí to mať aj v PZ a myslím že nielen že nezotrvá, ale niečo také, že z-ľ ešte zaňho ešte nemá náhradu / mal by viacnáklady
      zbaliť

    odchod počas výpovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.