Zavrieť

Porady

Podľa akého paragrafu sa dajú presunúť zamestnanci z jednej firmy na druhú?

Mám takýto problém...našu firmu preberá iný majiteľ, ale zamestnanci aj všetko ostatné ostáva nezmenené. Chcela by som sa tým pádom spýtať, aký postup mám zvoliť. Stačí ak prerobím pracovné zmluvy? Existuje nato nejaký paragraf? Vedeli by ste mi zaslať aj vzor pracovnej zmluvy?
7 komentárov     zbaliť
tictac7 čo vlastne ideš robiť? Názov a zadanie sú odlišné... Presun zamestnancov z firmy A do firmy B je niečo úplne iné, ako zmena majiteľa firmy....
simaaa Takže naša firma sa ide prepisovať na druhého majiteľa, ale všetko ostatné zostáva nezmenené, či už zamestnanci, názov firmy atď., len neviem či mám zamestnancom vytvoriť nové pracovné zmluvy, či je nato nejaký paragraf alebo čo, neviem ako sa v takýchto prípadoch postupuje
marjankaj Pozri do pracovnej zmluvy, či sa ti niečo zmenio.
Či nepribudla čiarka v názve firmy a pod.
Replasťačka
Replasťačka V prípade, že sa mení len vlastník spoločnosti, zamestnanci zostávajú, ja by som urobila len zmenu k pracovným zmluvám, v ktorých by som uviedla dôvod, že sa mení osoba, ktorá zastupuje spoločnosť( V pracovnej zmluve je kolónka, kde sa uvádza, kým bola spoločnosť pri podpise zmluvy zastúpená ).
marjankaj To ak sa zmení riaditeľ, tak sa robia doplnky ku všetkým pracovným zmluvám?
Tak to je iné Kocúrkovo.
simaaa Ďakujem Vám všetkým za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Podľa akého paragrafu sa dajú presunúť zamestnanci z jednej firmy na druhú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.