Zavrieť

Porady

Nechcú mi vydať vlastné auto

Mám taký problém, doma v garáži mám odstavené auto a vyhodili ma ostalo tam stáť. Nechcú mi ho dať aj keď je napísané na mňa a všetky doklady o aute mám ja. Nechcem to riešiť cez políciu nevie mi niekto poradiť iné riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nepises, ci
    1. je garaz Tvoja ?
    2. co myslis., pod "vyhodili ma" ?
    3. kto Ta vyhodil?
    4. je auto sucastou nezpodieloveho vlastnictva manzelov? Pretoze v tom pripade je jedno kto ma papiere a na koho je napisane
    5. jedna sa o rozvod a auto Ti nechcu dat, kym nerozhodne sud?

    ak 4 a 5 neplatia, nerozumiem, preco sa ostychas vec postupit policii
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daduska 123 Nie garaz patri k domu, ktory patri rodicom. Vyhodili ma a vymenili zamky a aj ked by som na nich mohla zavolat socialku uz len kvolj tomu lebo nemam 25 rokov tak mne staci to auto ktore je v garazi a neda sa ani zobrat, pretoze pred garazou stoji druhe auto. A na rodinu volat policajtov mi je blbe.
    marjankaj Jasné polícia nie, sociálka takisto nie(študuješ vôbec?).
    Tak určite niekto na porade to pôjde za teba vybaviť.
    daduska 123 Školu mám ukončenú a momentálne som bezdomovec a prácu sa snažím si nájsť zatiaľ bezúspešne
    BXLmiami Pokiaľ máš ukončenú školu si schopná sa o seba postarť,sociálka by Ti nepomohla.Tuším si ich poriadne nasr***,ked to riešili takto.Otoč sa a začni sa živiť sama,v 25 rokoch je načase.
    daduska 123 Ale ja mám 19 nie 25
    BXLmiami Studuješ?Ak nie a máš ukončenú školu v nejakom odbore si schopná sa sama živiť,tak sa podľa toho chovaj.Mala by si riešiť to čo sa stalo dohodou,myslím,že Ti akurát dochádza,že rodinu potrebuje každý.Nestupnuj problémy tým,že nasilu driapeš auto,ktoré si zrejme neplatila.
    buchač 1. Určite nie
    2. Proste vydrbali za niečo ...
    3. Rodičia ,svokrovci .........
    4. Boh vie ...lebo info je nekompletné ....
    5. Možno aj o niečo iné ....povedzme ,že tomôže byť aj dar ...
      zbaliť

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    a mňa by celkom zaujímalo aj prečo ťa vyhodili? a kto teda to auto kúpil?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daduska 123 :-D
    buchač Pre ukrajincov nezaujímavá fuška .......
    marjankaj Veď odmena zhora ohraničená nie je. A takéto vybavia aj cestou z krčmy.
    daduska 123 To môžem rovno zavolať policajtom a mám to zadarmo
    marjankaj A na toto si prišla úplne sama?
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak si si auto kúpila za vlastné peniaze, choď na políciu. Píšeš, že je "napísané na teba", nie že si ho kúpila. Situácia asi nebude jednoznačná, ako z Tvojho pôvodného zadania vyplýva. Rodičia nie sú povinní starať sa o dospelé deti do 25 rokov, len o neplnoleté.
    daduska 123 Starať sa nie ale nemôžu ma vyhodiť to som si zisťovala. A záleží na tom či som si auto kúpila? Keď som napísaná aj v kúpno-predajnej zmluve? Môžu ho oni rýchlo prepísať bezomňa?
    BXLmiami Rýchlo nie,ale súdom by to šlo.Môžu žiadať vrátenie daru.Asi by si mala tú svoju pubertu poslať do dejín a začni sa chovať ako normálny rozumný človek.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    daduska 123 (Dnes 13:24) Starať sa nie ale nemôžu ma vyhodiť to som si zisťovala. A záleží na tom či som si auto kúpila? Keď som napísaná aj v kúpno-predajnej zmluve? Môžu ho oni rýchlo prepísať bezomňa?
    daduska 123 (Dnes 13:25) Ale ja mám 19 nie 25
    Moja milá daduška !

    Poviem to slušne , nehľadaj absolútne nejaké narážky...

    Ten , kto Ti dal info , že rodičia sú povinní postarať sa , je síce pekné a aj pravdivé ( teda čiastočne )....
    Ibaže je tam aj reciprocita , že na staré kolená môžu rodičia to isté vyžadovať od Teba .
    To po prvé ...

    Po druhé , rodičia Ťa môže tak pekne - šupkom vysánkovať z domu , že sa ani pobaliť nestihneš ...

    Spomínaš zmluvu , že si v nej uvedená ako ( pravdepodobne ) kupec . No neverím , že by rodičia nedokázali to , že oni kúpili to auto a nie Ty . Opak je situácia , ak si na auto zarobila a vedela to aj hodnoverným spôsobom podložiť , v čo ( pravdu poviem ) neverím .

    Zvyšok ani neriešim , nakoľko nemá význam .
    Nechcem podceňovať , ale do zákonov asi veľmi nevidíš .

    ...v konečnom dôsledku celú tému chápem ako manier nedospelého dievčaťa , ktorému pre nejaký dôvod vzali rodičia hračku a teraz dupká od zlosti ....

    Nechcú mi vydať vlastné auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.