Zavrieť

Porady

Narok na davku v nezamestnanosti po skonceni RD

Dobry den, chcela by som sa informovat ohladne naroku na davku v nezamestnanosti. Od 01.06.2005 som bola nepretrzite zamestnana, s tym, ze momentalne mam uzavretu zmluvu na dobu neurcitu. Od 06/2010 do 02.12.2010 som bola na PN z dovodu rizikovej gravidity a pocnuc 02.12.2010 som nastupila na matersku dovolenku, ktora skoncila v 09.2011. Od 09/2011az doteraz som na rodicovskej dovolenke s tym, ze v obdobi 09/2011 - 12/2011 (len par dni z decembra) som aj pracovala (resp. cerpala som si dovolenku). K 02.12.2013 (termin skoncenia rodicovskej dovolenky) pravdepodobne zamestnavatel ukonci so mnou pracovny pomer dohodou (ja potrebujem ukoncit pracovny pomer, ak bude mat zamestnavatel miesto pre mna, tak asi dohodou, ak nie, vyhodnejsie pre mna bude vypovedou zo strany zamestnavatela z organ.dovodov, vsak?). Chcela by som sa informovat, ci budem mat narok na davku v nezamestnanosti a ak ano, co bude mojim vymeriavacim zakladom. Bude sa do vymeriavacieho zakladu zohladnovat aj moja PN pred nastupom na matersku dovolenku alebo tam bude zohladnena len moja mzda pocas tych necelych troch mesiacov, co som robila cez rodicovsku dovolenku? Alebo z coho sa to bude pocitat? Dakujem pekne!
Andyke Koľko dní si pracovala resp. čerpala dovolenku v decembri 2011? Vieš aj presný dátum ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Narok na davku v nezamestnanosti po skonceni RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.