Zavrieť

Porady

Mam narok na matersky prispevok ?

Dobry den,
Chcela by som sa poradit. V juni tohto roku mi skoncila MD, kedze syn dovrsil 3 roky a mala som spät nastupit do zamestnania, v ktorom som pracovala od roku 2006. Kedze som z dovodu stahovania nastupit nemohla, dala som este v tom mesiaci vypoved a od 13.6. som na podpore v nezamestanosti. Planujeme teraz druhe dieta a ja by som sa chcela informovat ci mam narok na matersky prispevok ako to bolo pri prvom dietati.
Mam totiz dve informacie, prva je, ze narok nemam a musim si platit aspon 270 dni nemocensky prispevok aby mi vznikol a druha je, ze mam, pretoze ked som bola na MD, bola som stale zamestnana a tym padom bolo za mna platene co malo byt. A ak by som teraz otehotnela a isla teda coskoro na MD, materska by bola v takej vyske ako pri prvom babatku. Matersku som mala do juna, vypoved som dala 5.6.a na urade som evidovana od 13.6.Mam v tom dost chaos vedeli by ste mi niekto poradit? Dakujem za kazdu odpoved.
Naposledy upravil michalaj : 03.10.13 at 16:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nárok na MD zo starého poistenia by bol iba v prípade, že by si ku dňu prepustenia bola už tehotná , tým pádom by ti plynula ochranná doba, kt. je v takom prípade 8 mesiacov.....
    aby si ma chápala, musela by si najneskôr k 12.06.2013 a 8 mesiacov t.j. 12 02 2014 - ak mi kalkulačka počíta správne .......nastupovať na MD (6 týždňov pred plánovaným pôrodom, nie 8 !!!!!)

    je možné ale použiť staré poistenie , ale záleží kedy budeš tehotná, a kedy budeš mať nástup na MD.........

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zatiaľ nárok nemáš ... pretože nemáš žiadne poistenie . Ale ke´dže ešte len plánujete bábätko - tak sa dá s tým niečo urobiť.
    Základná podmienka je - 270 dní poistenia v období 2 roky pred pôrodom . Samozrejme musíš byť poistená, alebo byť v ochrannej lehote.
    michalaj Este prosim jedna otazka k odpovedi, ked som bola do juna na MD a stale som bola zamestnana a vypoved som dala v praci az po materskej dovolenke tak dovtedy som poistena nebola?

    Mam narok na matersky prispevok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.