Zavrieť

Porady

Sponzoring vs. reklama a daňový náklad

Ahojte, mam chceli by sme ako firma darovat, resp. zasponzorovat jednu FO nepodnikatela a tak podporit jej rozbiehanie v skladani modelov lodiek. Kedze je to nepodnikatel, rozmyslame nad tym ako spravne postavit zmluvu. Na lodkach bude mat umiestnene logo nasej spolocnosti, vdaka comu predpokladam, ze naklad by mohol byt danovo uznany.
Mam vsak dve otazky:
Je mozne aby bol naklad danovy aj ked sme firma, ktora sa zaobera sprostredkovanim strojarskych sluzieb? Teda modelovanie lodiek nesuvisi s predmetom nasho podnikania...
Ako postavit zmluvu aby naklad bol danovy? Prenajom miesta na umiestnenie loga? Nebude potom problem ze ide o FO - nepodnikatela?

Dakujem
Naposledy upravil Mariana B. : 11.10.13 at 08:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    labutienka je offline (nepripojený) labutienka

    labutienka
    Sú to dve (a možno aj tri) rôzne formy, ktoré ste zlúčili.
    Dar nikdy nebude daňový náklad. Ak chce firma niečo darovať, nemala by za to žiadať protihodnotu.
    Reklama je zas niečo, čo sa dotkne oboch strán. Ak má jedna strana náklad, druhá by mala mať logicky výnos (res. výdavok a príjem). Väčšinou firma, ktorá má náklad, chce, aby bol daňový. Na druhej strane by logicky reklama mala byť daňový výnos (príjem).
    Len pre zaujímavosť prikladám jeden link
    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...-vydavkom.html
    Sponzoring podľa mňa u nás vôbec nefunguje. Pravidlá pre sponzoring neexistujú.
    Som absolventka manažmentu a čerstvo zamestnaná účtovníčka bez praxe, ktorej sa zíde každá dobrá a cenná rada. :) ...viac ĽudmilaD.616
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako mám účtovať v JÚ keď mám pred sebou "dohodu o spolupráci" kde sa sponzor (predajca mobilných telefónov) zaväzuje sponzorovať jedno podujatie organizované CVČ finančným príspevkom 100 Eur ? Pritom CVČ sa zaväzuje propagovať sponzora na podujatí. ďakujem
    Naposledy upravil ĽudmilaD.616 : 03.12.13 at 12:32
    luja5 18.10.14 09:48 odstránil(a) z Porady

    Sponzoring vs. reklama a daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.