Zavrieť

Porady

Nahrávanie TV na HDD

Mám televíziu s podporou nahrávania TV, ale ... používam satelit, to znamená, že kanály sú sprostredkované cez tu skrinku, nie naladené v tv a tým pádom mi neide nahrávať na HDD.Dalo by sa mi to nejako nastaviť, aby keď už mám telku s tou funkciou, tak aby som ju aj využívala? Nieje to fér, že kúpite drahú telku, s množstvom funkcií, a nemôžete ich využívať.

TV je Samsung UE40C6600 a sat. prijimač je Opticum HD X403p.

Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil leniva : 14.10.13 at 20:09 Dôvod: doplnenie otázky
Chobot Dobré by bolo uviesť značku a typ telky. Takto sa môžem akurát tak pozrieť do krištáľovej gule....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nedá sa. Signál by musel ísť cez digitálny tuner v telke. Takto signál ide cez STB a odtiaľ ide signál na externý vstup telky (prepokladám SCART). Nahrávaný záznam totiž obsahuje v sebe kód programu a to STB neposkytuje. (STB = Set Top Box = tá skrinka ). Ak by však telka mala v sebe zabudovaný DVB-S tuner - satelitný - pripájal by sa výstup zo satelitu rovno do telky, vtedy by to šlo.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ako je tu uz spominane, tak uved aka je to telka (model). Mozno ma ta tvoja telka aj DVB-S tuner (co je satelitny). Potom by si sat. prijimac nemusela pouzivat. A inak ten sat. prijimac by mal mat aj USB vstup, pouzitelny aj na nahravanie...ci nema? Aky je to sat. prijimac (model)?
    leniva telka je Samsung UE40C6600 a sat. prijimač je Opticum HD X403p. Vďaka
    erik555 tato telka nema satelitny tuner (iba terestrialny DVB-T a kablovy DVB-C), takze na sat prijem musis pouzivat sat prijimac.....na tom sat. prijimaci mas vzadu USB 2.0 (je nad SCART konektorom), pre pripojenie pevneho disku, alebo USB kluca (minimalny zapis 9MB/s pre HD signal). Takze nahravat mozes iba na sat prijimaci Opticum X403. Snad si to vedela, ze na sat prijimacoch nahravas....alebo si to doteraz nevedela? V manualy musela byt o tom zmienka.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Dá sa nahrávať cez USB výstup na satelite tak, ako píše erik555. Mal som tento prijímač, tak som to vtedy skúšal. Pripojíš nejaké externé médium (USB disk alebo kľúč) a nahrávaš priamo cez diaľkové ovládanie. Iba nemôžeš prepnúť kanál. Ak chceš už naký iný sytém nahrávania - napr. časové nahrávanie alebo podobné, musíš kúpiť linuxový satelit...

    Nahrávanie TV na HDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.