Zavrieť

Porady

externy HDD

kto mi poradi,dal som si rozsirit zostavu pc,a povodne HDD chcem pouzit ako zalozne medium,ktore bude pripajatelne cez USB2.Mam kupene : 3,5"HDD Enclosure (zdroj,USB kablik,stojan). Na novy HDD sa nainstaloval znova Windows XP preniesli sa veci z povodneho HDD a vymontoval sa von , napojil sa cez USB kablik,ale mi ho PC nevie najst-nezobrazi sa (na povodnom HDD este zostalo vsetko kompletne ako bolo).Za kazdu radu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

    tuxik senior
    Tebou popisany rack 3,5hdd enclosure vyraba viac vyrobcov. predpokladam ze ide o USB rack pre IDE disk

    problem moze byt kdekolvek.
    ako SW tak HW.
    mozne SW - ovladac.
    mozne HW -
    Niektore USB racky vyzaduju disk master, ine slave.
    zle zastrceny IDE kabel,
    pokazena elektronika na racku
    zly USB kabel
    zly napajaci zdroj

    mozne riesenie a najdenie problemu:
    - vyskusat iny disk - pokial bude fugnovat daju vylucit moznosti ako zla elektronika racku, zly kabel USB, zly zdroj
    - vyskusat iny USB kabel
    - vyskusat prepnut disk z master na slave alebo naopak
    - pokial vyzaduje rack ovladac, poobzerat sa po novich ovladacoch na webe vyrobcu

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Pozri sa, či v BIOSe vieš povoliť bootovanie z USB. Staršie základné dosky túto voľbu neumožňujú. Ak áno, nastav bootovanie z USB a systém by Ti mal externý disk nájsť. Ak nie, externý disk môžeš použiť fakt len ako úložisko dát.

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    Pozri sa ako je nastaveny HDD, vzadu na disku su piny a na HDD tabulka ako ma byt nastaveny disk. Ten ktory mas v PC musi byt MASTER, a ten ktory je v boxe musi byt ako SLAVE.

    tibor35 je offline (nepripojený) tibor35

    tibor35
    Dik za rady
    "pre Newww - na DS: nic=SLAVE pin=MASTER,CS: nic ,cap.limit: nic,vsetko je bez pinu"
    "pre miro c - v BIOSe je USB controller,aj USB 2.0 Support /Enabled/,Legacy USB Support /Disabled/ myslim si ze je ok ? "
    dalej pre vsetkych, matic. doska je K8Upgrade-NF3,socket 754 vid.
    http://www.asrock.com/mb/printspec.a...=K8Upgrade-NF3
    program mam WINDOWS XP s SP2

    musim este vyskusat aj iny disk,alebo ine zar. s USB2,ten HDD vyskusam este u ineho,len to che cas....

    tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

    tuxik senior
    pokial ti nefunguje ten USB rack len ako daotve uloziste, tj. nenajde ho windows tak s tym nema nic spolocne BIOS, to by nefungovali ziadne USB zariadenia.

    nikde v povodnej otazke som nenasiel cast ze chces z toho disku bootovat. typ dosky je tiez nepodstatny.

    jumper musi byt nastaveny na poziciu master.

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    tibor35 Pozri príspevok
    Dik za rady
    "pre Newww - na DS: nic=SLAVE pin=MASTER,CS: nic ,cap.limit: nic,vsetko je bez pinu"
    "pre miro c - v BIOSe je USB controller,aj USB 2.0 Support /Enabled/,Legacy USB Support /Disabled/ myslim si ze je ok ? "
    dalej pre vsetkych, matic. doska je K8Upgrade-NF3,socket 754 vid.
    http://www.asrock.com/mb/printspec.a...=K8Upgrade-NF3
    program mam WINDOWS XP s SP2
    No ked je bez pinu treba tam pin dat. Ide o to aby doska vedela ktory disk je hlavny, z ktoreho ma bootovat. Napis presny typ diskov, a ktory je v boxe a ktory v compe.

    tibor35 je offline (nepripojený) tibor35

    tibor35
    povodne HDD(ktore bolo doteraz v PC) chcem pouzit ako zalozne medium,ktore bude pripajatelne cez USB2,(teda nebude sucastou PC zostavy budem ho pripajat len nv pripade potreby,ale teraz je tam este vsetko co bolo v PC,teda aj WINDOWS a ostatne veci )
    Toto je na tomto HDD: MAXTOR "www.maxtor.com" ,Diamond Max,Plus 8,
    ATA/133 HDD 40GB,Code NAR 61HAO (ale na www som tento typ HDD MB nenasiel ).V boxe je karta na IDE /USB. V PC WD 250GB,7220RPM,HDD, 8MB
    cache-toto mam len z dodaku.

    BranoIT je offline (nepripojený) BranoIT

    BranoIT
    Zdravim.

    Mozno je v systeme ten disk ale nieje ho vidiet v exploreri.

    Niekedy sa to stane pokila sa pripajali USB kluce popr. citacka na pamatove karty.

    Zisti sa to velmi rychlo start-nadstavenie -ovladacie panely- nastroje pre spravu- sprava pocitaca - a sprava diskov - tu vidite vsetky disky co su v systeme(aj tie co nevidi prieskumnik) a pokial je tu tak mu staci priradit pismenko a uvidite ho aj v prieskumnikovi, popr. ho dat ako aktivny.

    Pokial ho tam nevidite tak je problem s kablom/ diskom/portom - vzdy treba zistit/vylucit kde je problem . Este ma napadlo skusit to pripojit do ineho PC/notebooko a hned bude jasne ci je to v pc alebo v disku.

    Toto sa da pouzit aj na USB disky ktore nevidno v prieskumnikovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.