Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov - registrácia ??

Dobrý deň,

sme s.r.o. ktorá si sama robí mzdy svojich zamestnancov + povinnosti s tým spojené Soc.poist, Zdrav.poist, Daň.úrad. K informáciám o zam. mám prístup ja ako mzdárka + šéf pri podpisovaní prac.zmlúv... Mzdy robíme v OLYMPE.

Chcem sa spýtať či musíme registrovať informačný systém, a ak áno či podlľa klasickej alebo osobitnej kategórie.

Ďakujem
Janiela to zaujíma aj mňa, dnes mi prišla som email schránky pošta, hrozba 1000,- € pokuty za nezaregistrovanie IS
sally to zaujíma i mňa, tiež mi to prišlo....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    na tento prípad sa vzťahuje výnimka podľa ust. § 34 oísm. d/ zákona 122/2013, pretože ide o spracovanie osobných údajov podľa osobitných zákonov - Zákonník práce, z. o sociálnom zabezpečení, z. o zdravotnom zabezpečení, z. o dani z príjmov... IS sa neregistruje, ale máte povinnosť evidencie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Pozrela som si tie linky, hmm, ale múdrejšia veru nie som. Takže poprosím: Ak robím účto + mzdy firmám na živnosť, je potrebné vyplniť ten evidenčný formulár a založiť ho? Ešte si potrebujem uistiť pojmy. Ak som SZČO, mám vlastný program na mzdy a robím mzdy pre konkrétnu firmu, tak som prevádzkovateľom, alebo sprostredkovateľom? Prosím Vás pekne o vysvetlenie, že čo a aké kroky mám vlastne podniknúť. Srdečná vďaka za Váš čas a ochotu.
    avalik pre seba si prevadzkovatel, pre klienta sprostredkovatel - musi byt zmluva podla § 8
    VERONIKA6 Sprostredkovateľ.
      zbaliť

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Mzdový a personálny informačný systém nepodlieha povinnej registrácii na úrade.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes A čo to pre mňa znamená? Že nemusím robiť nič?
    avalik no skus nerobit nic hore mas v linku co mas robit
    VERONIKA6 Musí byť vypracovaný evidenčný list informačného systému "Personalistika a mzdy". Taktiež musia byť poučené oprávnené osoby - sú to všetky osoby, ktoré prichádzajú do styku s informačným systémom. Keď je týchto osôb viac ako 20, musí byť zodpovedná osoba, atď. Treba si prečítať zákon.
    Ivusik_Pampusik takže to znamená že Olymp je výnimkou z registrácie a budeme viesť len evidenciu a vypracujeme si bezepčnostnú smernicu / projekt? (okrem poučenia oprávnenej osoby) alebo ešte niečo treba ohľadne toho urobiť ?? (podmienky spracúvania osobných údajov predpokladám že nepotrebujem keď sa neregistrujem)
    Ing. Ľubomír Janoška Veľa otázok naraz
    skúste si pozrieť debatu na odkaze
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-225282.html
      zbaliť

    Ochrana osobných údajov - registrácia ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.