Zavrieť

Porady

faktúra a PPD

Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana V.
    Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? Vďaka
    Toto už nie je pravdou. Môže byť na doklade ten istý deň ako na doklade na základe,ktorého sa platba uskutočňuje.

    Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

    Jana V.
    A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana V.
    A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje?
    Stále je dobre mať potvrdené prevzatie.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Jana V.
    A ak dávam faktúru osobne (je následne hradená v hotovosti), treba , aby druhá strana podpísala tú faktúru (akože ju prijala) , alebo ani toto nefunguje?
    FA ti nemáš prečo podpisovať druhá strana. Podpíše ti dodací list a vystavia ti VPD a ty im PPD.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety
    Toto už nie je pravdou. Môže byť na doklade ten istý deň ako na doklade na základe,ktorého sa platba uskutočňuje.
    pri službách to platí !!
    - ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jana V.
    Zaujímalo by ma, či je pravda, že ak sa vystaví faktúra napr. dňa 20. 03. (práca bola vykonaná takisto 20.03.) a vystaví sa k nej príjmový pokladničný doklad PPD, tak ten už musí mať dátum minimálne nasledujúceho dňa t.j. 21. 03.? To znamená, že nemôžu mať oba doklady ten istý dátum? Vďaka

    Jedná sa o úhradu pohľadávky a tu môže byť ten istý deň aj na PPD .Nemusíš už posúvať .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zita5
    Jedná sa o úhradu pohľadávky a tu môže byť ten istý deň aj na PPD .Nemusíš už posúvať .
    Ja s tým súhlasím !!!
    ale Zitka čo hovoríš na môj príspevok

    ozaj sme si nepomohli - pokuta bola a museli sme ju zaplatiť....

    Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

    Jana V.
    sway
    pri službách to platí !!
    - ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole

    Čo je to RP?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=sway]Ja s tým súhlasím !!!
    ale Zitka čo hovoríš na môj príspevok

    ozaj sme si nepomohli - pokuta bola a museli sme ju zaplatiť....[/quote

    Neodvolali ste sa ?Mne sa zdá že niekedy som videla prilepené vyjadrenie z DÚ alebo niečo podobné od eviny .
    Vieš u mňa je 90% úhrad bankou a 10% v hotovosti a stále dávam na PPD úhradu pohľadávky .Viem že predtým som aj ja posúvala dátumy .

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    sway
    pri službách to platí !!
    - ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole
    A čo to bolo za tovar/služby? Za aké obdobie? Nedostala tú pokutu náhodou za to, že napr. predáva tovar na trhovisku a "vôbec" nemá ERP? To sa mi tiež veľmi nezdá, aby jej dali pokutu za to, že predala tovar na faktúru a zobrala za ňu úhradu v hotovosti.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    petovsan
    A čo to bolo za tovar/služby? Za aké obdobie? Nedostala tú pokutu náhodou za to, že napr. predáva tovar na trhovisku a "vôbec" nemá ERP? To sa mi tiež veľmi nezdá, aby jej dali pokutu za to, že predala tovar na faktúru a zobrala za ňu úhradu v hotovosti.
    ...nie ľudkovia išlo o veľkoobchod so sklenníkmi! - dodala, vyfakturovala a jej platili niečo cez banuku niečo v hotovosti .
    Samozrejme išlo aj o také prípady, že fakturovala občanom a tí platili ihneď, tak dátum na PPD posunula o 1 deň a bola na ňom úhrada pohľadávky.
    odvolávať sa nechcela...., vraj potom si na ňu "sadnú" a budú jej komplikovať život....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sway
    .
    Samozrejme išlo aj o také prípady, že fakturovala občanom a tí platili ihneď,
    Takýmo spôsobom u nás nakupujú tovar pre osobnú spotrebu už zopár rokov aj pracovníci DÚ. Bez akejkoľvek pripomienky zaplatia ihneď a odídu s PPD s dátumom v deň vystavenia faktúry.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sway
    pri službách to platí !!
    - ale pri tovare mala moja klientka za to 10 000 pokutu , lebo jej povedali že má mať RP (a podotýkam, že PPD dávala o 1 deň neskôr...). - tak neviem - máš konkrétne niečo čo potvrdzuje Tvoje tvrdenie - pomohlo by pri dalšej kontrole
    Tu síce môže ísť o problém, že daná firma mala mať vzhľadom k svojej činnosti ERP principiálne /to neviem/

    Pokiaľ však bola pokuta naozaj len preto, že bola vystavená faktúra a PPD v jeden deň, bola vyrubená nesprávne. Táto skutočnosť neplatí už od 1.1.1997 a pozorne si prečítaj celú tému, na záver uvidíš i stanovisko DR a zrušenú pokutu pre firmu, ktorá sa mala odvahu odvolať

    http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html
    Naposledy upravil evina : 20.03.06 at 20:48

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    evina
    Tu síce môže ísť o problém, že daná firma mala mať vzhľadom k svojej činnosti ERP principiálne /to neviem/

    Pokiaľ však bola pokuta naozaj len preto, že bola vystavená faktúra a PPD v jeden deň, bola vyrubená nesprávne. Táto skutočnosť neplatí už od 1.1.1997 a pozorne si prečítaj celú tému, na záver uvidíš i stanovisko DR a zrušenú pokutu pre firmu, ktorá sa mala odvahu odvolať

    http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html
    ...neviem teda ktorú, sorry, len som dala do placu pravdivú skutočnosť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.