Zavrieť

Porady

úrad práce a PN

Ak zamestnanec dostal výpoveď napr. k 30.9., od 1.10. je uznaný PN kedy sa má ísť evidovať na úrad práce? a kto vypláca PN - sociálka, alebo predchádzajúci zamestnávateľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    PN vypláca SP, od prvého dňa. A na UP sa zaeviduje až po skončení PN ... akurát ak mu príde rozhodnutie zo SP o tom, že poberá nemocenské d ávky tak potrebuje ísť na ZP aby za neho platil odvody štát do ZP a neevidovali ho ako neplatiča.
    Lubaba Takže na sociálnu poisťovňu zanesie PN + ukončenie pracovného pomeru.?
    Katy a R Len tlačivo DPN (červené) - nezabudnúť podpísať !

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    až po ukončení PN, aj trebárs o rok,
    PN prepláca v tomto prípade SP
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubaba Ak tento zamestnanec ukončí PN až v roku 2014, napr.: 31.1.2014 a potom sa zaeviduje na úrade práce, tak z čoho sa mu bude vypočítavať podpora, z vymer. základu za rok 2013?
    Mila123 nie, PvN sa počíta za posledné 2 roky .......
    Lubaba posledné dva roky rozumiem tomu tak, že od skončenia pracovného pomeru, alebo zaevidovania sa ÚP po skončení PN.
    Mila123 § 104/2 zákona o soc. poistení 461/2003 Z.z. znie

    Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa osobitného predpisu.2) Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
    Lubaba Takže takto, skončím pracovný pomer podľa zadávateľky 30.9. Od 1.10, som PN.
    PN skončím 20.12. 2013, následne sa zaevidujem na ÚP Podpora v nezamestnanosti sa mi bude vypočítavať z vymeriavacieho základu za roky 2012, 2011?

    Skončím pracovný pomer 30.9. 2013. Som od 1.10. 2013 PN, skončím PN 31.1.2014 a následne sa zaevidujem po skončení PN na ÚP, podpora sa mi bude vypočítavať z ktorých rokov? 2013, 2012 ?
    Katy a R ešte raz: " ... je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku .... "
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.