Zavrieť

Porady

Aký elektronický podpis

Uvažujeme o zakúpení elektronického podpisu. Používali by sme ho na komunikáciu s úradmi - živnostenský , daňový. Požiadala som o zaslanie cenovej ponuky a prišlo mi toto:
na základe uvedených informácií odporúčam zakúpenie balíčku ZEP-komplet (obsahuje čipovú kartu+čítačku+certifikát na 1. rok) v cene 65 € bez DPH. Následne každý ďalší rok si obnovujete už len samotný certifikát, teda 19,90€ ročne bez DPH.
Bude mi to stačiť? Pretože keď som pozerala ceny ostatných firiem bol tam výrazný cenový rozdiel - cca 120 eur.
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kontaktuj domenico.office, je registračnou autoritou, poradí ti. K obchodnému registru je treba QSign to je program na podpisovanie dokumentov a čítanie zazepovaných dokumentov.

    JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

    Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac JWC s.r.o.
    Pre komunikásiu s daňovým a colným úradom postačuje to, čo poslali, nakoľko podpisovacie komponenty si zdarma sťahujete zo stránok napr. drsr.sk. Pokiaľ ale budete komunikovať s OR SR, Živnostenským registrom, atď, kde súčasťou samotného podania má byť aj príloha podpísaná zaručeným elektronickým podpisom, k tomu potrebujete aj aplikáciu QSign, v ktorej daný dokument podpíšete a následne dáte do podania ako prílohu. Tam je zrejme ten rozdiel cien. Otázkou je, ako aj príslušné pobočky jednotlivých certifikačných autorít majú cenníky.
    Economic Program Q-Sign nijako nesúvisí s cenou za vystavenie kvalifikovaného certifikátu. Záleží od toho, akú službu CA k vystaveniu KC poskytne, napríklad samotnú inštaláciu do PC a nastavenia. Ďalej či Ti to príde nainštalovať priamo do sídla firmy (môžu tam byť cestovné náklady) alebo si Ty prídeš na svoje náklady niekam dať vystaviť samotný KC.

    Aký elektronický podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.