Zavrieť

Porady

Mozem pracovat 7 dni v tyzdni?

Prijemny den, moj pracovny cas je 40 hodin tyzdenne a chcem sa opytat ci moze zamestnavatel rozvrhnut pracovny cas tak, ze jeden tyzden sa pracuje 7 dni (pondelok az nedela-56 hodin) a nasledujuci tyzden 3 dni ( streda az piatok- 24hodin)?
Naposledy upravil kaattuuss : 19.10.13 at 06:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a ako vieš, že ZĽ počíta pracovný týždeň od PO- NE?
    podľa ZP je to 7 dní po sebe idúcich.......
    skús prepočítať týždeň, so začiatkom v stredu
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kaattuuss Pekny den prajem, podmienkou mojho zamestnavatela je,aby som pracovala kazdy druhy vikend a moja pracovna doba nesmie zo ZP presiahnut 40 hodin tyzdenne a tiez musim mat 2 dni za sebou iduce nepretrziteho odpocinku...asi nechapem Vasu odpoved Mila 123... Ci otazku...skuste mi teda poradit priklad pracovneho casu tak, aby som dodrzala ZP. Dakujem
    Mila123 § 93/2 znie...

    (3) Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas podľa odsekov 1 a 2, zamestnávateľ môže zamestnancovi, ktorý je starší ako 18 rokov, po dohode so zástupcami zamestnancov alebo, ak u zamestnávateľa nepôsobia zástupcovia zamestnancov po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň najmenej 24 hodín nepretržitého odpočinku, ktorý by mal pripadnúť na nedeľu s tým, že zamestnávateľ je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi náhradný nepretržitý odpočinok v týždni do ôsmich mesiacov odo dňa, keď mal byť poskytnutý nepretržitý odpočinok v týždni.
    kaattuuss Takze mozem pracovat od pondelka do nedele a potom mat dva dni volna? :-) dakujem
    Jana Motyčková Limit 40 hodín sa pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase posudzuje v priemere spravidla za 4 týždne, pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase v priemere za 4 mesiace. Táto podmienka je splnená. Pokiaľ ide o odpočinok v týždni, ak sa na tom dohodnete, je to tiež v súlade so zákonom.
      zbaliť

    Mozem pracovat 7 dni v tyzdni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.