Zavrieť

Porady

Môžem mať rozvrh hodín pri zníženom úväzku rozvrhnutý do štyroch dní v týždni?

Som učiteľka na 2. stupni ZŠ a mám tento rok znížený úväzok na 14 hodín. Môžem mať týchto 14 hodín rozvrhnutých do štyroch dní ( pondelok až štvrtok) a piatok mať voľný? Privítam platný zákon k danej téme. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    V tomto prípade to je dané na dohode medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
    My sme na škole mali dokonca učiteľku, čo mala plný úväzok a učila len od pondelka do štvrtka, čiže len 4 dni a piatok mala voľný. Teraz čo mám kolegyne, jedna je na cca polovičný úväzok (12 hodín) a učí len 3 dni v týždni.
    Samozrejme, je nutné zohľadniť aj možnosti školy a to, či sa bude dať pri takýchto podmienkach vytvoriť aj rozvrh, ale ak by sa chcelo, nemal by s tým byť problém.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Potvrdzujem, záleží na dohode, aj ja mám kolegyňu s 11-hodinovým úväzkom a učí 3 dni v týždni. Ďalšia má zasa plný úväzok, ale externe študuje, tak má hodiny nahustené od pondelka do štvrtka, aby mohla v piatky chodiť do školy a nemusela riešiť kadejaké náhradné voľná a výmeny.
    Neviem o žiadnom zákone, ktorý by toto upravoval.

    Môžem mať rozvrh hodín pri zníženom úväzku rozvrhnutý do štyroch dní v týždni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.