Zavrieť

Porady

dobrovoľne nezmestnaný

Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu? Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela, pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Odpočítateľnú položku si môže uplatniť v plnej výške. K daňovému priznaniu doloží čestné prehlásenie o období keď bol dobrovoľne nezamestnaný s tým, že nemal žiadne príjmy.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=willma]Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu?
    Taká istá otázka bola v týchto dňoch. Prístupy sú rôzne. Ja už roky napr. v časti osobitné záznamy priznania uvádzam aj informáciu o období nazamestnanosti a podobné info. Osvedčilo si mi to. Nejaké čestné prehlásenia resp. potvrdenia nie je potrebné prikladať. Ak ho však brat má, nie je na škodu fotokópiu priložiť.

    Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela (Niekedy pri hľadaní treba viac šťastia, niekedy trpezlivosti a rozhodne prax. Ani napr. mne sa nie vždy darí ), pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
    Vďaka za radu. Za málo. Ahoj.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    [quote=STRELEC]
    willma
    Vie niekto poradiť? Brat bol nezamestnaný a neevidovaný na ÚP od januára do júna 2005. V júli 2005 sa zamestnal a má aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO... Idem mu spracovať DP FO A a rada by som sa dozvedela, či je potrebné doložiť aj nejaké čestné vyhlásenie že v období od 01. - 06. 2006 bol bez príjmu?
    Taká istá otázka bola v týchto dňoch. Prístupy sú rôzne. Ja už roky napr. v časti osobitné záznamy priznania uvádzam aj informáciu o období nazamestnanosti a podobné info. Osvedčilo si mi to. Nejaké čestné prehlásenia resp. potvrdenia nie je potrebné prikladať. Ak ho však brat má, nie je na škodu fotokópiu priložiť.

    Prehľadávaním porady som k ničomu nedospela (Niekedy pri hľadaní treba viac šťastia, niekedy trpezlivosti a rozhodne prax. Ani napr. mne sa nie vždy darí ), pokiaľ nerátam, že si môže uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške a nie len alikvotnú čiastku.
    Vďaka za radu. Za málo. Ahoj.
    Peter na našom DÚ vyžadujú aj čestné prehlásenia ako súčasť DP.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=mysimis]
    STRELEC

    Peter na našom DÚ vyžadujú aj čestné prehlásenia ako súčasť DP.
    U nás (Prešov I a II, Sabinov, Vranov, Humenné) nie. Nie vždy sme ten istý štát

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    willma
    Ď. za bleskové reakcie nestihla som sa ani poriadne otočiť na stoličke.
    A to si mi pomalšie načitávajú stránky!
    Kecám - píšem ako viem!

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Asi mám novú položku v obľúbených strankach na internete. Teda určite. Som tu len krátko, ale dozvedám sa veľa nového a užitočného nie len pre prácu ale aj pre život.
    Síce s témou nesúvisí, ale je to tak.:p :p

    dobrovoľne nezmestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.