Zavrieť

Porady

Skončenie MD

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ako postupovať v tomto prípade. Zamestnankyňa ukončila MD 04.10.2013, teoreticky by mala nastúpiť na RD, ale zamestnávateľa o RD nepožiadala. Nevieme sa s ňou spojiť, pravdepodobne sa nachádza v Anglicku a ani sa tu už nemieni vrátiť. Môžem s ňou ukončiť PP a podľa akého par.? Nevie mi niekto pomôcť vyriešiť túto situáciu? Ďakujem.
Naposledy upravil milagros208 : 25.10.13 at 04:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vzhladom na to, ze nepoziadala o uvolnenie na RD a nenastupila po MD do prace, mozete jej dat absenciu, stiahbnut jej za kazdy den absencie 2 dni dovolenky, odoslete upozornenie s dorucenkou na zavazne porusenie prac. discipliny a ked tak stiahnete vsetky dni dovolenky, na ktore jej vznikol narok, odoslete dalsie upozornenie s okamzitym skoncenim PP kvoli opakovanej absencii.

    Co ste nahlasili do poistovni od 4.10.?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milagros208 Ďakujem za odpoveď. Takže môžme s ňou ukončiť okamžité PP? Tým pádom, že nepožiadala o rodičovskú dovolenku tak sa na ňu nevzťahuje §68 ods.3? Posielam jej list s týmto znením : " Hrubé porušenie pracovnej disciplíny

    Dňa 04.10.2013 Vám skončila materská dovolenka a do dnešného dňa Ste nepožiadali o rodičovskú dovolenku podľa § 166 ods. 3 Zákonníka práce a ani neoznámili dôvod Vašej neprítomnosti v práci. Z tohto dôvodu považujeme Vašu neprítomnosť v práci za neospravedlnenú absenciu a teda hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Hrubé porušenie pracovnej disciplíny je v zmysle §68 ods. 1 písm. b) dôvodom na okamžité skončenie pracovného pomeru.

    Týmto Vás tiež upozorňujeme, že za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) si uplatňujeme v zmysle § 109 ods. 3 krátenie dovolenky o dva dni a taktiež Vám bude počas neospravedlnenej absencie prerušené sociálne poistenie."

    Iniciatívne som ju od 05.10.2013 prihlásila na RD, pretože som nepočítala s tým, že o tú RD nepožiada. Teraz tie RL musím stornovať a nahlásiť absenciu.
    Takže by som mohla týmto spôsobom ukončiť s touto zamestnankyňou ukončiť PP? Ďakujem.
    milagros208 Nevie niekto pomôcť ako vyriešiť túto situáciu? Dnes som volala na ÚPSVaR a tam mi povedali, že si o rodičovský príspevok požiadala, ale nám ako zamestnávateľovi o tom nedala nič vedieť. Môžem jej z dôvodu nepožiadania o rodičovskú dovolenku a nenastúpenia do práce dávať tieto dni absenciu? Ďakujem.
    milagros208 Ahojte. Po doručení hrubého porušenia disciplíny z dôvodu neospravedlnenej absencie, sa nám zamestnankyňa ozvala s tým, že je momentálne v Anglicku a po príchode domov, čo je tento týždeň, príde doriešiť túto situáciu. Radšej by sme ukončili PP dohodou ako okamžitým skončením, ak bude súhlasiť a absenciu by sme použili len z dôvodu krátenia dovolenky. Potrebujeme ku kráteniu dovolenky napísať ešte nejaký papier alebo bude stačiť len ten, ktorý sme napísali - hrubé porušenie pracovnej disciplíny, v ktorej ju upozorňujeme na krátenie dovolenky? Môžme ukončiť PP k dátumu, ku ktorému by sme jej skrátili všetku dovolenku? Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.