Zavrieť

Porady

Fľaky na listoch orchideí

Už dlhší čas majú moje orchidee malé biele fliačky na listoch.Doteraz som sa tým nejak veľmi nezaoberala,ale všimla som si,že na jednej sa dosť rozšírili.Niekde som čítala,že je to vírus a že ich už nezachránim.Tak som to z listov odstrihla a uvidím.Ale keby mali vírus,nemali by žltnúť a pod.?Im idú nové výhonky a chystajú sa kvitnúť.Tak neviem.Čo sa týka čiernych škvrn,je to hubové ochorenie?Ďakujem za pomoc...Andrea
20131024_134050.jpg  
20131024_134221.jpg  
20131024_134107.jpg  
1/1
arizona daj si do vyhladavaca "choroby orchidei" dozvies sa viac .-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tooom je offline (nepripojený) tooom

    tooom
    popálenie od slnka to nebude fľaky sú v tom prípade väčšie. predpokladám že ide o hnilobu, infekciu prípadne škodcu. Zatri to práškovou sírou, Al práškom alebo prachom z drev. uhlia. Ak to nepomôže radikálne riešenie je fľak odrezať až do živej tkaniny, prípadne odrezať celý list (pokiaľ je napadnutý na rastline len jeden list). na skúšku rob radikálne riešenia len na jednej rastline ktorú izoluješ od ostatných.

    Fľaky na listoch orchideí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.