Zavrieť

Porady

JEDNODUCHE UCTO

Poradaci, prosim Vas o radu. Mali sme nevyplatenu pohlladavku este z r. 2009, cast faktury bola uhradena v teraz septembri. Z pohladavok tu cast stiahnem, ale co urobim s DPH? mam odviest z uhradenej casti faktury DPH? Vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Už pri vystavení faktúry v roku 2009 ste mali povinnosť odviesť DPH z faktúry. Nerozumiem otázke, ide ti o zaúčtovanie časti faktúry v peňažnom denníku?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska Dakujem za reakciu, kontrolujem to tu kazdu minutu... V podstate je to zapis v penaznom denniku, lebo som to dala ako splatenie starej nedoplatenej faktury (a aj tak este nie je cela uhradena, lebo to pre nich bola vyssia suma a trochu aj spekulovali, ze nemaju...), Ide o to, ze faktura bola vystavenaa este v r. 2009, kedy aj uhradili jednu cast sumy. Potom len same vyhovorky a teraz splatili druhu cast. Nemala som este take stare veci takto, takze v denniku som douhradila tu druhu cast, co ponizilo nasu pohladavku, len som si nebola ista, ako (a ci vôbec) riesit DPH z inkasovanej sumy. Vlastne ta suma sa mi potom zarata do rocnej dane z prijmov. Ale DPH-cku uz asi vôbec neriesim.... ci?
    Ester plus No maximálne ju riešiš pri zaúčtovaní úhrady v peňažnom denníku. Neviem ako softvér používaš, ale zvyke to robiť tak, že ak je uhradená časť pohľadávky do peňažného denníka sa zapíše celá suma DPH a zvyšok prikadá na zdaniteľnú čiastku. Pri ďalšej úhrade sa do denníka zapíše už čiastka pripadajúca len na zdaniteľnú čiastku.
    _Ajuska pouzivam Alfu. Takze som bank. vypis nahrala ako uhradu casti faktury, ktoru som mala prenesenu este z minulych rokov. Len som nevedela, co s dph
    _Ajuska takze v dnesnej DPH, lebo za chvilocku ju musim odniest... neriesim DPH? aj ja si myslim, ze bola poriesena este v r. 2009.... ale neviem isto, vtedy bola ina uctovnicka...
    Ester plus Ano mala byť poriešená v r.2009
    _Ajuska Dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.