Zavrieť

Porady

Výpoveď v zmysle § 63 ods. písm. b, Zákonníka práce

Dobrý deň prajem, mala by som otázočku...Mám uzavretú pracovnú zmluvu na dobu určitú. Zamestnávateľ mi podal výpveď v zmysle § 63 ods. 1 písm. b, ZP. Jenomesačná výpovedná lehota mi začne plynúť od 1.11.2013. Mňa zaujíma, ako je to s PN. Ak by som išla na PN-ku počas výpovednej lehoty, tak by tá plynula aj počas PN...alebo by sa PN-kou prerušila a začala by ďalej plynuť až po ukončení PN-ky? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypovedna doba by plynula aj pocas PN.
    Ale ...pri tomto paragrafe ..ak by PN trvala dlhsie ako koniec VD, tak PP neskonci koncom VD, 30.11. , ale skonci az posledny den PN, ak sa nedohodnes so zamestnavatelom inak.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PD1 A platí to aj pre pracovný pomer na dobu určitú?
    ivka70 Pri vypovedi podla par. 63 1 b), teda sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách, je jedno, ci takuto vypoved dostane pracovnik pocas zmluvy na dobu urcitu alebo neurcitu.
    PD1 Ďakujem za info...
      zbaliť

    Výpoveď v zmysle § 63 ods. písm. b, Zákonníka práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.