Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    (3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia, ako sú výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.

    Kedze aj dodavatel aj odberatel su zdanitelne osoby, je treba posudzovat podla § 15 odst.1, dodavatel mal byt v CR registrovany tak ako je u nas §7a, samozrejme fa bude vystavena bez DPH, ale vy by ste mali samozdanit a zaroven uplatnit odpocet.
    lianett Nerozumiem, ako sa dá potom chápať druhá časť tohto odseku, tam sa hovorí o mieste dodania služieb zdaniteľnej osobe a to je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.
    Samozrejme samozdanením a zároveň odpočtom sa nič nepokazí,len zisťujem, že mi tento parag. nie je celkom jasný...
    nika.sum nie je jasny.niekde som tu citala, ze zalezi od toho ci sa to podujatie robi pre verejnost alebo je to obmedzene. Napr. vstup na vystavu verejnu je s DPH danej krajiny v ktorej sa vystava uskutocnuje. Ale predpokladam, ze konkres sa kona pre uzavrety skupinu ludi, ktora sa dopredu ohlasuje. Tak to chapem ja.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Treba mať na zreteli parag.16, ods.3 zákona o DPH, miestom dodania takýchto služieb (okrem iných v parag.16, ods.3 menovaných aj vzdelávacích) ak sú dodané zdaniteľnej osobe je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú. Teda išlo o školenie uskutočnené vČR, miesto dodania je potom v ČR. Takže Fa vystavená bez DPH (ak sú naozaj neplatcovia DPH) a na Slovensku podľa mœjho názoru daň neplatíte, aj keď ste platcovia, pretože miesto dodania je v ČR.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emma01 Od 1. 1. 2011 je v § 16 ods. 3 zmena. Ak je vzdelávacia akcia robená na objednávku, tak miesto dodania sa určuje podľa § 15 ods. 1. Takže nie všetky vzdelávacie akcie sa určujú podľa § 16 ods. 3.
    MB30T čiže samozdaním (urobím reverse charge) a v daňovom priznaní je to na riadku 7 a 8???? zo zákona som jeleň, no podľa aktualizované poučenia k vyplneniu daňového priznania, ak by to malo byť na iných riadkoch, muselo by byť dodanie v tuzemsku, no v našom prípade je to, si myslím, v ČR...
    lianett Ak sa berie do úvahy parag.15, ods.1, tak ako radí nika.sum, tak by to malo byť tak (r.7, resp.8). Pretože v tomto prípade by som to dala do r.9,resp.10 len vtedy, ak by to školenie poskytli Česi na Slovensku. Ale oni ho poskytli v ČR.
    nika.sum no podla mna urcite nie r.7 a 8 - ved ten sa tyka §11 - nadobudnutie tovaru. Skor by som povedala r. 11 a 12 (§69 odst.3), kedze sa miesto dodania ma posudzovat podla §15 odst.1
    lianett Vidím, že v tom mám celkom pekný zmätok, asi pœjdem na školenie DPH a dám si tam extra vysvetliť paragrafy týkajúcich sa služieb (15, 16). Ale som rada, že sa k tejto téme trocha rozbehla diskusia, aspoň v tom mám trocha jasnejšie. VĎAKA
    nika.sum urcite to skolenie odporucam, ja si objednam videoskolenie.
      zbaliť

    Fa z ČR od neplatcu DPH za školenie(konferenciu) uskutočnenú na území ČR.My sme platcovia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.