Zavrieť

Porady

Ako donutiť sestru na prispievanie do spoločnéj domácnosti

Bývam v spoločnej domácnosti z matkou ktorá je vylučná majitelka nehnutelnosti. Pred dvoma rokmi sa nasťahovala k nám sestra z manželom ale keď ziskala trvali pobyt u mami prestala prispievať na chod domácnosti. Celé inkaso + náklady na kúrenie tuhé palivo platime z mamou. AKO JU DONUTIŤ ABY NAM PRISPIEVALA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    nárok máte, ak inak nie, treba sa zachovať ako k cudzej - žiadať písomne konkrétnu sumu, mať doklad o prevzatí písomnej výzvy.
    Trvalý pobyt jej môže vlastník kedykoľvek zrušiť - takže to použite ako argument.
    treba spísať riadnu najomnú zmluvu
    Napokon je možnosť obrátiť sa na súd.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Sadnite si všetci štyria za stôl. Ak pani sestru doteraz nezaujímalo, že ide elektrina, má teplú vodu a ako to, že v zime nezamrzli, nech mama predloží na stôl všetky mesačné platby a vydelí to 4. Polovicu nech platí od zajtra sestra a jej manžel. Rovnako poriešiť prípadné nedoplatky či preplatky pri ročnom zúčtovaní. Ak sa im to nebude páčiť, zrušiť trvalý pobyt a dovi - dopo. Nech sa páči - do podnájmu.
    Naposledy upravil Oliwa : 01.11.13 at 15:13
    rastiček Pardon chcel som poopraviť otázku a uložil som to inde, chcel som ju vymazať len mi to nejak nefunguje ešte raz sa ospravedlňujem

    Ako donutiť sestru na prispievanie do spoločnéj domácnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.