Zavrieť

Porady

koniec života

dobrý den,mam problem a vy ste posledna šanca,som ženaty mam 9r dceru.1.2.2012 som prišiel o zamestnanie podla §63 odvtedy robim v jednej firme ale na dohodu.od byvaleho zamestnavatela som nedostal mzdu za 2,5 mesiaca a tak to začalo omeskali sa mi splatky,horko tažko som ich vyrovnal,využil som poistenei splatok,to fungovalo rok ale potm 1.1.2013 prišla o pracu aj manželka a to už bol začiqatok konca,našla si pracu asi 5mesiacov robila tiež na dohodu,v juni 2013 jej diagnostikovali vred na žaludku nador na obličke a cistu na vaječniku.cista je v pohode,prestala robit nakolko vred musel byt v klude a aby sa zahojil a aby mohla ist na operaciu s obličkou,9.9.2013 bola na operaqcii obličky,hyst,vyšetrenie potvrdilo zhubny nador,a dlhy medzi tym rastú a rastú a z jedneho prijmu to nedokažťem,vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
Usporiadat
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Predajte dom a uskromnite sa s bytom.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Milo čítal si vôbec, čo bolo napísané? Výška dlhov 32 000 a hodnota domu 35 000 - po predaji domu a vyplatení dlhov zostatok 3000 - kúp si z tejto sumy byt - to s tou radou si nemohol ani myslieť vážne. Aj keď: Karol ak máte kam ísť - tak predaj domu je riešenie a budete aspoň bez dlhov. Prípadne dom prenajmite a tým si budete vedieť trochu pomôcť.
4 0
sossk sossk

sossk je offline (nepripojený) sossk

moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Potrebuješ vyriešiť bývanie. A to rýchlo. Lebo ak je to takto, ako píšeš, dom je pravdepodobne na hypotéku. Treba skúsiť bývanie u rodičov. Respektíve podnájom, ale malý.
Lebo lepšie je predať dom vo vlastnej réžii (v spolupráci s bankou), ako čakať, kým banka uplatní svoje záložní právo. A úplne najhoršie je čakať na exekútora, to potom nebude plžoba 32 tisíc, ale podstatne vyššia.
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Predaj dom Ty, aby Ti ho nepredali exekútori, vyrovnaj si dlhy a na bývanie si nájdi podnájom. Dôležité je zdravie a rodinná pohoda, zbytok sú len veci.
Peniaze od bývalého zamestnávateľa si vymáhaj, ale je možné, že vyhráš súd, zaplatíš súdne trovy, a aj tak si ich nebudeš vedieť vymôcť od neho.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

sossk
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde
1 0
sossk sossk

sossk je offline (nepripojený) sossk

@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sossk
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
....neblázni .................................................. ........
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Karol Fischer
dobrý den,mam problem a vy ste posledna šanca,som ženaty mam 9r dceru.1.2.2012 som prišiel o zamestnanie podla §63 odvtedy robim v jednej firme ale na dohodu.od byvaleho zamestnavatela som nedostal mzdu za 2,5 mesiaca a tak to začalo omeskali sa mi splatky,horko tažko som ich vyrovnal,využil som poistenei splatok,to fungovalo rok ale potm 1.1.2013 prišla o pracu aj manželka a to už bol začiqatok konca,našla si pracu asi 5mesiacov robila tiež na dohodu,v juni 2013 jej diagnostikovali vred na žaludku nador na obličke a cistu na vaječniku.cista je v pohode,prestala robit nakolko vred musel byt v klude a aby sa zahojil a aby mohla ist na operaciu s obličkou,9.9.2013 bola na operaqcii obličky,hyst,vyšetrenie potvrdilo zhubny nador,a dlhy medzi tym rastú a rastú a z jedneho prijmu to nedokažťem,vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
Ak dobre počítam :
ty nerobíš cca 10 mesiacov = max 7000
manželka cca 5 mesiacov = max 3000
spolu s drobnosťami cca pod 15000
a dlh 30000

ako to že máš 4 veriteľov

kto chystá druhého veriteľa = stráca rozum - - vtedy si mal rozmýšľať a nie teraz
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

No, príroda vie byť krutá ...
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Dáša_
sossk
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde
to bola teda rada....

aký trestný čin spácha, ked predá vlastný dom ??????
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sossk
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !
Navádzaš na tr. čin? Je rozdiel medzi predajom a vyplatením dlhov z financií získaných predajom a "odmajetnením" (prepisom majetku) - tu už sa predpokladá, že nechce zaplatiť!
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bjuty smis
Dáša_
sossk
moc rychlo sa odmajetni (prepís vsetko na niekoho v rodine), aby exekutor nemal co zobrat ! Na byvaleho zamestnavatela ktory dlhuje podaj trestne oznamenie.
hovorí ti niečo taký pojem ako odporovateľnosť právnych úkonov a trestný čin poškodzovanie veriteľa?

naviac, ak je na dome hypotéka, tak potom to ani prepísať nepôjde
to bola teda rada....

aký trestný čin spácha, ked predá vlastný dom ??????
ukrátenie veriteľa, lebo chce majetok schovať pred exe, teda pred veriteľmi
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
neviem, kto su ostatni veritelia, ale okamzite utekaj do banky a vysvetli im Tvoju situaciu. Banka vie pockat, vie dat splatkove kalendare, vie skonsolidovat dlhy. Ked pride banka za Tebou uz bude neskoro.
Vela zdravia prajem pani manzelke. Kolegovi diagnostikovali nador na oblicke v maji a uz je naspat v robote. Vred sa da vyliecit v pohode, o custach na vajecniku neviem, tak neviem nakolko je to zavazne.
Ak si z okolia BB mozno Ti budem vediet prenajat byt (za lacno, mozno len za energie) len sa musim zeny spytat ci suhlasi.
Pamataj, vsetko sa da vyriesit a zivot sa chorobou a dlhmi nekonci. Neviem, co sa Ti v hlave roji ale mysli na vsetkych okolo seba.
11 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

sossk
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !

no ak si myslíš, že toto je jednoduché, tak to vyskúšaj.

Takéto právne úkony sú 3 roky dozadu napadnuteľné - t.j. bude sa skúmať, či v období 3 roky dozadu nahodou neurobil práve toto.

Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
sossk
@Dasa : dobry pravnik najde vhodne riesenie ... ved zakony maju vela zadnych dvierok !

no ak si myslíš, že toto je jednoduché, tak to vyskúšaj.

Takéto právne úkony sú 3 roky dozadu napadnuteľné - t.j. bude sa skúmať, či v období 3 roky dozadu nahodou neurobil práve toto.

Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
nehovoriac o tom, ze riesit svoje problemy na ukor inych nie je to prave orechove
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď sa tak zamyslím nad týmto ...

Karol Fischer
vyška dlhov cca 32.000€ počet veritelov je 4 a spolu vlastnime rodinny dom v hodnote cca 35.000€ takže to je asi tak všetko dakujem za skoru odpoved
...
a dlhy medzi tym rastú a rastú
Dáša_
Naviac, ak je hypotéka, bez banky nepôjde absolutne nič, na dome má zrejme záložné právo. takže je zbytočné sa o tom baviť.
...v súvislosti s počtom veriteľov sa mi nejak nechce veriť , že ide iba o banku ...

Možno je banka jedným z veriteľov ( možno dve banky ) , ale bude tam aj niekto iný - nebankovka , súkromná osoba ...

Ten nárast dlhov banka alebo nebankovka rieši v podstate okamžite cez exekútora ...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
3 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
220870
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
220870
Podobný osud ćaká desiatky tisíc slovákov a milióny európanov .Takto funguje kapitalizmus.Ste len jednou z jeho obetí.
dovolim si nesuhlasit, Kapitalizmus nemoze za to, ze si ludia beru uver, na ktoreho splatky potrebuju dva platy. V kazdom pripade, je to uz teraz jedno, teraz musia riesit co s tym. A vyriesit sa to da
Trochu zaoponujem.
Buď som si zle zadanie témy prečítala, ale podľa mňa nikde nepíše, že by mal na dom hypotéku. Dlhy môže mať aj z kreditiek, museli z niečoho žiť. Aj lekári asi niečo stáli, doprava a tak. Rok predtým mali znížené príjmy.
Podľa všetkého nevlastní vilu ako hrom, keď uvádza hodnotu 35 000 eur.
Odporúčate mu ho prenajímať, ale pritom nikto netuší, v ktorej oblasti býva, a či by mal niekto o prenajímanie vôbec záujem.
Polovica štátu má poprepisované majetky kde sa len dá, sú pred právom nepostihnuteľní, ako by to bola novinka.
Ak si prenajme byt, bude mať ešte väčšie náklady na bývanie ako teraz.
Predať dom, to sa má ocitnúť na ulici?
Najlepší príspevok napísal doteraz 220870, je to presne tak.
Nechce utekať pred veriteľmi, doplatí ak bude môcť, mať malé dieťa, a chorú manželku..., ako sa bude žena liečiť za daných podmienok?
A aj keď prepísať, je veľmi otázne na koho, aby nedopadol ešte horšie. To by už musel byť ČČČlovek mininimálne s tromi obrovskými Č.
Dobrý právnik môže pomôcť.
Karol, nebudeš mi môcť odpísať na moju súkromnú správu, až po tvojich asi 5 príspevkoch (prečítaj si etiketu porady), tak umelo nahoď hoci i recepty, ak by si sa ma chcel ešte niečo spýtať.
Vždy sa dá nájsť východisko z každej situácie.
Naposledy upravil korela : 01.11.13 at 16:09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať