Zavrieť

Porady

Ako uskutočniť prevod zo súkromného majetku do sro tak aby som si majetok mohol dať do nákladov?

Mam taky problém. Zakladám jednoosobovú sro a budem ju mať až za 2 týždne. Dal som si u živnostníka (neplatcu dph) urobyť stránku pre môj e-shop, ktorá už je hotová. Boli sme dohodnutý že ked budem mať sro tak mi to vyfaktúruje no teraz ma začal naháňať že potrebuje peniaze a že nech to od neho kúpim ako FO už teraz a potom nech si to len prevediem na sro. Ako to mam urobyť tak aby som si web mohol dať do nákladov a aby mi s prevodmi nevznikli žiadne dalšie poplatky/daňové povinnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôžeš sa nechať dokopať k tomu, čo nie je pravda. Ak si si objednal ako sro stránku pre e-shop, potrebuješ doklad - faktúru na sro. neviem prečo si predbiehal, či mal také dodacie lehoty alebo kde zlyhalo založenie sro - ved to naozaj trvá max. 2 týždne,
    teraz obaja musíte vydržať. Ak máš aspoň IČO, nech ti urobí predfaktúru - zálohu na IČO a zaplať mu napr. 50%, len daj pozor na max. hotovosť 5000 EUR, ale hádam to vyššia suma nebude, či?
    Naposledy upravil KEJKA : 05.11.13 at 15:19
    tomeku ďakujem veľmi si mi pomohla, IČO už mám tak to urobím tak ako píšeš

    Ako uskutočniť prevod zo súkromného majetku do sro tak aby som si majetok mohol dať do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.