Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

Kde nájdem návod na vypísanie tohto výkazu, aké položky kde patria.
1. Hlavne sa mi jedná o zaradenie výdavkov na zariadenie do 20.000 SK /sedacia súprava a konferenčný stôl uplatnený 40% z celkovej ceny nakoľko kancelária je súčasťou bytu/.
2. Ako zaradiť fa za Orange ktorá je za obdobie 17.12.2005-16.1.2006 bola zaplatená v januári 2006.
Usporiadat
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Zariadenie je súčasťou výdavkov-prev.réžie, neuvádza sa vo výkaze o majetku
a fa. Orange je prev. réžiou v roku 2006 - zaplatenia.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nie som si presne istá, ako mám vyplniť výkaz o majetku a záväzkoch.

- pohľadávky - spočítam všetky vyšlé faktúry za rok 2005?
- peniaze a ceniny - peniaze, ktoré mi počas roka 2005 prešli pokladňou
- účty v bankách - peniaze, ktoré mám v príjmoch na bankových účtoch za rok 2005
- priebežné položky - tam mám v peňažnom denníku len 500,- príjem a 500,- výdaj

- záväzky - spočítam všetky prišlé faktúry za rok 2005?

Čo znamená bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie? Je to rok 2004?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Nie som si presne istá, ako mám vyplniť výkaz o majetku a záväzkoch.

- pohľadávky - spočítam všetky vyšlé faktúry za rok 2005?

len zostatok neuhradených fa k 31.12.2005
- peniaze a ceniny - peniaze, ktoré mi počas roka 2005 prešli pokladňou
rozdiel medzi príjmami a výdavkami , zostatok k 31.12.2005
- účty v bankách - peniaze, ktoré mám v príjmoch na bankových účtoch za rok 2005
zostatok na BÚ k 31.12.2005
- priebežné položky - tam mám v peňažnom denníku len 500,- príjem a 500,- výdaj
prebežné položky by sa mali rovnať v tvojom prípade je nula

- záväzky - spočítam všetky prišlé faktúry za rok 2005?
došlé fa , mzdy , fondy , daň z príjmu za zamestnancov , lízing a podobne k 31.12.2005 uvedieš len výšku neuhradených položiek čiže zostatok k 31.12.2005

Čo znamená bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie? Je to rok 2004?

stav na koci roka 2004.




.................................To sú všetko vykazované zostatky v inventarizácii k 31.12.2005.
Naposledy upravil Zita5 : 27.03.06 at 16:21
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Janka6685
Nie som si presne istá, ako mám vyplniť výkaz o majetku a záväzkoch.

- pohľadávky - spočítam všetky vyšlé faktúry za rok 2005?
- peniaze a ceniny - peniaze, ktoré mi počas roka 2005 prešli pokladňou
- účty v bankách - peniaze, ktoré mám v príjmoch na bankových účtoch za rok 2005
- priebežné položky - tam mám v peňažnom denníku len 500,- príjem a 500,- výdaj

- záväzky - spočítam všetky prišlé faktúry za rok 2005?

Čo znamená bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie? Je to rok 2004?
pohľadávky - len tie vyšlé fa, ktoré neboli uhradené, ak máš napr. neuhradenú fa ja z roku 2004 aj tú uviesť,
peniaze a ceniny, účty v banke, uvádza sa zostatok k 31.12.2005
priebežné položky keď máš vyrovnané, necháš volné, neuvýdzaš nič,
bezprostredne predch. obdobie - predchádz. rok
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ANNAP
1/Zariadenie je súčasťou výdavkov-prev.réžie, neuvádza sa vo výkaze o majetku
2a fa. Orange je prev. réžiou v roku 2006 - zaplatenia.
Ja len doplním bod 1 sa uvádza vo výkaze o príjmoch a výdavkoch .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
teraz neviem, lebo tieto odpovede sa rôznia.

Napr. podľa prvej do kolónky peniaze napíšem všetky príjmy z príjmových pokladníčných dokladov a podľa druhej by som mala zostatok, čo je príjmy mínus výdavky.

Podľa prvej by som napísala sumu všetkých došlých faktúr a podľa druhej len to, čo nebolo uhradené....atď.

Tak ako to je?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
peniaze: do výkazu zostatok z pokladní k 31.12.
peniaze v banke - zostatok, ktorý máš napísaný na BU k 31.12.
pohľadávky - neuhradené VF k 31.12............
záväzky - neuhradené DF k 31.12. .......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
teraz neviem, lebo tieto odpovede sa rôznia.

Napr. podľa prvej do kolónky peniaze napíšem všetky príjmy z príjmových pokladníčných dokladov a podľa druhej by som mala zostatok, čo je príjmy mínus výdavky.

Podľa prvej by som napísala sumu všetkých došlých faktúr a podľa druhej len to, čo nebolo uhradené....atď.

Tak ako to je?
Janka nerôznia sa , ty do výkazu o majetku a záväzkoch uvádzaš zostatky k 31.12.2005 a vychádzaš z inventarizacie dlhodobého majetku , zásob , pokladni, banky , pohľadávok a záväzkov .To znamená , že

peniaze a ceniny - uvedieš zostatok vykazovaný k 31.12.2005 t.j. rozdiel medzi príjmami a výdavkami v pokladni .

To isté máš bežný účet , výpis z banky zo dňa 31.12.2005 Ti musí sedieť s peňažným denníkom a s výkazom o majetku a záväzkoch odsek účty v banke , čiže zostatok na BÚ uvedieš vo výkaze o ZaM.

Pohľadávky - inventarázia k 31.12.2005 vychádza z neuhradených pohľadávok t.j.vyšlých faktúr , neuhradenú výšku uvádzaš vo výkaze o MaZ.

Taktiež záväzky - inventarizácia k 31.12.2005 vychádza z neuhradených záväzkov čiže došlých FA, neuhradenú výšku uvádzaš vo výkaze o MaZ
K týmto záväzkom patria aj mzdové záväzky , záväzky dane z príjmu , DPH
a podobne .
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Janka6685
teraz neviem, lebo tieto odpovede sa rôznia.

Napr. podľa prvej do kolónky peniaze napíšem všetky príjmy z príjmových pokladníčných dokladov a podľa druhej by som mala zostatok, čo je príjmy mínus výdavky.

Podľa prvej by som napísala sumu všetkých došlých faktúr a podľa druhej len to, čo nebolo uhradené....atď.

Tak ako to je?
Janka, určite sa píšu len zostatky neuhradených faktúr, zostatky na účte, zostatok v pokladni.
Prečítaj si, prosím pozorne ešte raz celú odpoveď od Zity5, hlavne poslednú vetu dole, že všetko Ti musí sedieť na inventúru.A neinventarizuješ obraty účtov napr. banka, pokladňa, ale zostatky.
V odborných publikáciach, ako Poradca...... sú rozpísané účtovné uzávierky v JÚ.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
teraz neviem, lebo tieto odpovede sa rôznia.

Napr. podľa prvej do kolónky peniaze napíšem všetky príjmy z príjmových pokladníčných dokladov a podľa druhej by som mala zostatok, čo je príjmy mínus výdavky.

Podľa prvej by som napísala sumu všetkých došlých faktúr a podľa druhej len to, čo nebolo uhradené....atď.

Tak ako to je?
Janka prepáč , ale mala si pravdu , nejako som si neprečítala pozorne Tvoje písaničko a odpovedala som už ako samozrejme áno , áno, áno a ani som si neuvedmila , že Ty píšeš že .....sčítam všetky fa ....

Ale už je všetko opravené .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Už sa nerôznia, lebo Zita opravila svoju odpoveď.

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Už sa nerôznia, lebo Zita opravila svoju odpoveď.

Ďakujem veľmi pekne.
Tomuto už hovorím , že stav núdze , už aby bol prvý apríl Pritom aj dom čítala asi nepozorne,lebo mala Janka pravdu , už je to opravené .:p
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Tomuto už hovorím , že stav núdze , už aby bol prvý apríl
To tak, keď musím robiť na poslednú chvíľu a ešte k tomu som taká chorá, že ledva ťukám do kláves, nie to ešte rozmýšľať o číslach. Ale čo človek neurobí pre priateľov...

Ešte raz ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
To tak, keď musím robiť na poslednú chvíľu a ešte k tomu som taká chorá, že ledva ťukám do kláves, nie to ešte rozmýšľať o číslach. Ale čo človek neurobí pre priateľov...

Ešte raz ďakujem.
Janulka skoré uzdravenie a už to nejako dotiahneme do 31.3.2006.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Janulka skoré uzdravenie a už to nejako dotiahneme do 31.3.2006.
Ďakujem.

Jooj a ešte otázočka: tie nevyplatené faktúry znamená, že boli odoslané/prijaté v roku 2005 a v roku 2005 nevyplatené? Asi áno, lebo sa to má jednať inventarizácie roku 2005. Ak už boli vyplatené do dnes ale nie v roku 2005, tak ich tam zahrnúť?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Ďakujem.

Jooj a ešte otázočka: tie nevyplatené faktúry znamená, že boli odoslané/prijaté v roku 2005 a v roku 2005 nevyplatené? Asi áno, lebo sa to má jednať inventarizácie roku 2005. Ak už boli vyplatené do dnes ale nie v roku 2005, tak ich tam zahrnúť?
Tie ktoré do konca roka neboli uhradené , čiže stav k 31.12.2005.To , že už v roku 2006 máš uhradené nemá na to vplyv .Ty sa drž stavu inventarizácie k 31.12.2005.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Tie ktoré do konca roka neboli uhradené , čiže stav k 31.12.2005.To , že už v roku 2006 máš uhradené nemá na to vplyv .Ty sa drž stavu inventarizácie k 31.12.2005.
Tak ešte raz ďakujem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ak evidujem záväzok z roku 2004, mám ho dať aj do záväzkov roku 2005 alebo len v roku 2004?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Ak evidujem záväzok z roku 2004, mám ho dať aj do záväzkov roku 2005 alebo len v roku 2004?
Janka pokiaľ nie je uhradený tak ho vykazuješ aj k 31.12. 2005.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Janka pokiaľ nie je uhradený tak ho vykazuješ aj k 31.12. 2005.
Ďakujem za odpoveď a aj za trpezlivosť s mojimi otázkami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať