Zavrieť

Porady

samozdanenie

Ja mám ešte k tomu otázku.

Zaúčtujem teda sumu bez DPH ako daňový výdavok a na analytiku dám DPH. DPH v konečnom dôsledku bude pripočitateľná položka.

Riešim ďalej samozdanenie, čo sa týka slovenského DPH? V samozdanení ma riadny chaos
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. prečo by mala byť DPH pripočitateľná položka?
    2. samozdanenie neriešiš - samozdanenie sa rieši, keď je na Teba prenesená daňová povinnosť, teda keď od platcu DPH z iného ČČ dotaneš službu alebo tovar bez DPH s odvolávkou, že na Teba preniesol daňovú povinnosť...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eLKa:) no lebo nemam zaruceny podpis a tak si ju nemozem narokovat na vratenie .. ci co... joj ja uz som z toho dnes uplne mimo
    tictac7 ...treba si zistiť, či sa DPH z ubytovania vôbec vracia.... ak sa nevracia, tak nemáš ani dôvod žiadať späť, a preto je to riadny daňovo uznaný výdavok.
    eLKa:) no aby som ja nechapava tomu rozumela na 100%, tak by som to zopakovala vlastnymi slovami, prosim o potvrdenie:

    Ak mam faktúru alebo doklad o kupe tovaru, alebo služby z ineho clenskeho statu s DPH, tak samozdanenie neriesim... je to OK?
    tictac7 nie úplne tak.... ak máš napr. nákup PHM, jedlo v reštaurácii, ubytovanie - tieto neriešiš.
    eLKa:) A čo ak si napr. kúpim knihu v knihkupectve a budem mat doklad z ich registracnej pokladne?
    tictac7 máš žiadať o vrátenie DPH
    eLKa:) ano, ale samozdanenie neriesim... vsak
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.