Zavrieť

Porady

vymeriavaci zaklad pre davku v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

Dobry den, poradte mi, prosim, v tejto veci:
25.11. mi konci rodicovska dovolenka (dovrsenie 3. roku dietata) - k tomuto datumu mi zamestnavatel ponuka ukoncenie PP dohodou s odstupnym vo forme odmeny 6 platov.
Predtym som bola vo firme zamestnana 2,5 roka - cize narok na podporu by mal vzniknut.
Vymeriavaci zaklad sa berie udajne z obdobia 2 roky pred materskou alebo rodicovskou. Moj plat bol vtedy 1200 eur, cize podpora by bola polovica.
Nasla som vsak rady, aby som po ukonceni RD pracovala aspon 1 den, aby som mala vymeriavaci zaklad. Je to nutne? Ved ten VZ bude ten isty, ako v obdobi spominanych dvoch rokov.
(Dalsia vec je, ze ak podpisem dohodu k tomu 25.11., udajne z odstupneho formou odmeny sa plati len zdravotne poistenie a nejake 1,5% do garancneho fondu. Ostatne socialne odvody vraj nie. A ci sa plati dan, to neviem, ale asi ano. Ak by som predlzila tuto agoniu o jeden den prace (co neviem, ci sa mi podari dosiahnut), aby som mala najvyssi vymeriavaci zaklad, predpokladam, ze sa to bude brat ako vyplata, a teda zaplatim aj vsetky dane a odvody?)
Ak ten jeden den neodpracujem (a teda podpisem dohodu presne k datumu ukoncenia PP), preco by som mala mat najnizsi VZ - nejakych 393 eur?
Nemam ziadnu dovolenku, vycerpala som ju medzi materskou a rodicovskou.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Je to nutné ak chceš max. podporu, odpracovať aspon 1 den.
    Lebo je rozdiel či za 1 deň máš mzdu + odstupné ... a to ti vstúpi do VZ ( platia sa z toho odvody do SP ) pre výpočet podpory ... a tá bude maximálna .
    alebo nemáš VZ lebo odstupné vyplatené po skončení RD a ukončenie PP .. nevstupí do VZ ( neplatia sa z neho odvody do SP ) neovplyvní výšku podpory ...

    vymeriavaci zaklad pre davku v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.