Zavrieť

Porady

Dovolenka pri pracovnom uraze

Ja mam podobny problem.Pracovny uraz sa stal 12.8.2012. PN trvala od 12.8.2012 do 18.8.2013 a nasledne sa stal zamestnanec ID.Od 19.8.-22.10.2013 bol na neplatenej PN. Od 23.10. je praceschopny, ale zamestnavatel nema pre neho pracu a chce, aby si tento zamestnanec cerpal RD.A nasledne chce s nim ukoncit PP. Ma tento zamestnanec narok na dovolenku v r. 2013?Ja si myslim, ze nie.Ak ano-v akej alikvote?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenka sa kvoli PN pri pracovnom uraze nekrati, takze zamestnanec ma narok na celu rocnu dovolenku za rok 2012 aj 2013.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    airin.nice Ja viem, ze sa nekrati, len nie som si ista-ci nie je podmienkou odpracovat aspon 60 dni v roku.Citala som tu podobne problematiky zo starsich rokov a v takych pripadoch to riesili tak, ze ked zamestnanec nepracoval-nemal tym padom ani narok na RD.
    misoft PN sa tiež počíta do doby zamestnania - je predsa zamestnaný, len je chorý a nemôže momentálne vykonávať prácu
    airin.nice dakujem.takze mu nebudem kratit ziadnu dovolenku z titulu prac. urazu a budem mu pocitat narok na RD v tomto roku, akoby bol pracoval po cely rok...dobre som pochopila?
      zbaliť

    Dovolenka pri pracovnom uraze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.