Zavrieť

Porady

Predaj odpísaného automobilu

Dobrý deň, chceli by sme odpredať odpísaný automobil značky Toyota
/kupa r. 2008/

môže byť predajná cena automobilu v kúpnej zmluve uvedená iba vo výške 200,-Eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Takže môžem to auto predať za 200,- Eur
    /ale ako dokážem že za viac by som ho nemohla predať/

    pretože to auto by sa napríklad dalo predať cca 7.500-Eur
    -treba v taktomto prípade mať znalecký posudok,aby to bolo o.k.?

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Dobrý deň, na moju otázku či môžem predať automobil r. výroby 2008 za 200,-Eur ste mi odpovedali, že môžem ak ho neviem predať za viac, ale ako to dokážem daňiarom keď mi prídu na kontolu, že som nevedela to auto predať drahšie????
    jslancik skôr by som povedal, že ho chcú predať nejakej blízkej osobe za symbolickú cenu a zisťujú možné problémy. Pravdepodobne sa to tak bežne robí, takže aké strachy? Odpísané veci sa vyradia, "predajú"...

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Ten automobil keby sme predali drahšie tak musíme z toho odvázdať DPH tak preto sme to chceli predať papierovo za 200,-Eur
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik toto je už tretia téma k rovnakej záležitosti? admini ťa budú milovať.
    kopretinka štvrtá
    arizona šiesta!!! odporucam pred zalozenim siedmej temy precitat TU : http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
    nika.sum jaj, ako mi je smutno za starou poradou :-(
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takže papierovo za 200 a v skutočnosti? AKé je to MV? Nedá sa uplatniť oslobodenie?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kejt Pri nákupe sme si uplatnili odpočet DPH, predaj bude uskutočnený súkromnej osobe, neviem či sa nato toto vzťahuje oslobodenie / je to úžitkový automobil/
    Tweety A tá súkromná osoba nie je spriaznenou osobou? Lebo tu by mohol byť s cenou problém.
    Kejt Tá osoba je majiteľ firmy.
    /Ako by to malo vyzerať,aby to bolu úplne o.k./
    Tweety Ak máte napr. znalecký posudok, že má takúto hodnotu, tak je to OK.
    Antonia Jendrišáková Predávate s DPH, nevzťahuje sa oslobodenie. Kúpno-predajná zmluva.
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dopíšte do zmluvy nejaké vady, ako napr. miznúci olej, podozrenie na chybu serva, začínajúcu koróziu, značne opotrebované brzdy a tlmiče atď.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... však napíš sem dôvody, prečo nevieš predať drahšie 5 ročné auto ako za 200 Eur - možno napíšeme, či to obstojí alebo nie ... aspoň si vyskúšaš obhajobu na nečisto .
    Tweety Lebo ho kupuje sám majiteľ, má to v inom príspevku.
    Stefan2005 ... no tak musí použiť cenu obvyklú na trhu ojazdených aut v čase jeho predaja

    Predaj odpísaného automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.