Zavrieť

Porady

som mamička na rodičovskej dovolenke

som mamička na rodičovskej dovolenke a pred nástupom na MD som bola zamestnaná na TPP na dobu neurčitú a môj pracovný pomer stále trva,popri rodičovskom príspevku som začala pracovať na dohodu s mesačným príjmom 143 eur.Keby som sa po skončení RD chcela vratiť na pôvodné miesto ,ale zamestnávateľ ma prepusti,z čoho sa mi bude rátať podopra v nezamestnanosti? Pripočíta sa mi výška príjmu z dohody k prímu z TPP a z toho sa mi vyráta výška dávky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Ak pôjdeš na ÚP v r.2014, podpora sa vypočíta z príjmu zo zamestnania pred materskou. Ak pôjdeš na ÚP v r. 2013 podpora sa vypoćíta z dohody.
    SP má pravdu v tom, že v prípade súbehu zamestnania a dohody sa spočíta príjem zo zamestnania aj z dohody. U teba ale za posledné dva roky je príjem zo zamestnania 0. V takom prípade po 1.1.2014 sa zistí aká by bola podpora vypočítaná z poslendých dvoch rokov (to je tá dohoda), zistí sa aká by bola podpora z príjmu pred materskou a bude sa vyplácať vyššía z nich.
    Michaela Telúchová Ak ma nevezmú späť do zamestnania tak na ÚP pojdem až v 2014 okolo mája predpokladám pretože RD mi končí 21.4.2014 a /určite mi dajú vyčerpať si dovolenku to je okolo 24 dní / ďakujem pekne za odpoveď som si trošku vydýchla :-) vôbec ma nepadlo ,že privyrobením aj ked smiešnou sumou na dohodu si môžem pokaziť prípadnú podporu :-( ..ja som trošku šmátrala po nete a našla aj novú Novelu zákona od 1.1.2014 kde toto píšu,ale nebola som si istá a potom mi aj Xanti poradila napísať priamo do soc. poisťovni tak ešte čakám aj potvrdenie odtiaľ..ale aj ty si ma trošku ukľudnila.vďaka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michaela Telúchová lebo ja som sa dnes pýtala pani na Sociálke a tá mi povedala,že sa mi príjem z dohody priráta k príjmu z TPP a z toho mi vyrátajú potom podporu..som sa potešila ,lebo tým pádom by mi vznikol vyšší vymeriavací základ a teraz vôbec neviem čo mám robiť..preto som sa radšej ešte opýtala aj tu na fore .ty s tým máš skusenosť?
    Xanti Osobnú nie, ale na toto Mihál upozorňoval ked sa prijímal zákon, podľa ktorého sa z dohôd platia odvody. Lebo SP skúma príjem za 2 roky z posledných 3 rokov ... ak mamička na RD nerobí príjem má 0 eur, a tam môže dostať bud max. podporu ak čerpe den dovolenky, alebo podporu vypočítanú z príjmu pred nástupom na MD.
    Ale ty príjem počas RD máš, takže SP ti má z čoho vypočítať podporu, a to práve z toho príjmu.

    Ale zase bola novelizácia zákona... tak ktohovie http://www.porada.sk/t227297-podpora...na-dohodu.html

    Opíš svoj prípad cez kontaktný formulár SP http://www.socpoist.sk/kontakty/48000s cez pracovné dni ti odpovedia temer okamžite a budeš vedieť ako na tom si ... držím palec.
    Michaela Telúchová ďakujem napísala som tam popísala som im celý prípad ..som zvedavá čo mi odpíšu.. lebo som na nete našla toto : http://www.blogovisko.sk/novela-zako...-1-1-2014.html a v časti Poistenie počas MD,RD je písané ,že od nového oka by to mali rátať z vyššieho vymeriavacieho základu-teda z toho ktorý mi vznikol pred MD...ak som to správne pochopila..a prešla som si aj § 108 ods. 5 a tam píšu to isté.. ta ja už neviem... bože ja tekvica,že som si nezistila veci okolo tohoto skôr... :-( teraz sa nevám sama na seba ak som si kôli pár euráčom pokazila prípadnú dávku v nezamestnanosti :-(
      zbaliť

    som mamička na rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.