Zavrieť

Porady

Plná moc - podpísanie dohody na el.služby DPH

chcem sa opýtať..od 1.1.2014 je každý platca DPH povinný zasielať výkazy elektronicky. Zaregistrovala som sa na stránke DU. Na DU sa chystám s konateľom podpísať dohodu. Keďže budem oprávnenou osobou na posielanie el.výkazov potrebujem plnú moc. Existuje nejaké tlačivo na DU, ktoré vyplním alebo si tu plnú moc napíšem sama a stačí podpis konateľa osobne na DU ?
Dakujem
3 komentárov     zbaliť
Kika69 Ja sa tiež zaoberám momentálne s touto otázkou, myslím, že tlačivo neexistuje ale tiež hľadám nejaký vzor na plnú moc a je potrebné ísť na DU aj s konateľom, nemôže ísť sám aj s plnou mocou a mojou registráciou s tým, že Dohodu podpisuje osobne konateľ? Ďakujem.
anika Ja som na DÚ dostala takéto tlačivo.
Splnomocnenie
Daňový subjekt ...................... so sídlom...............................
IČO................. DIČ....................... zastúpený štatutárnym orgánom
- konateľom:..................... rodné číslo .......................................
bytom ................................
udeľuje splnomocnenie
.............................................. rodné číslo ...................................... trvale bytom: ...........
k zastupovaniu v rozsahu:
prístup k autorizovaným elektronickým službám poskytovaných daňovou správou SR -
doručovanie elektronických dokumentov daňového subjektu na elektronickú podateľňu
správcu dane na daňovom úrade.

V .....................dňa ........

....................................
podpis konateľa spoločnosti
Majka69 Už som si zistila, že vzor Plnej moci sa dá stiahnuť aj zo stránky drsr ale v takej sekcii, že by Vás to v živote nenapadlo: Danové informácie/Vrátenie DPH/Informačné materiály/Vzor plnomocenstva PO,
akurát, že ten dôvod si musíte dopísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Plná moc - podpísanie dohody na el.služby DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.