Zavrieť

Porady

budem mat narok na odstupne?

pracujem v uprat. firme. 30.11.2013 končí,. mám nárok na 3-mes. odstupné. od 1.12.2013 ma chce zamestnať nová nastupujúca firma na dohodu na tú istú prácu .mám nárok v tomto prípade na odstupné?
odmietla som podpísať výpoveď § 60 bez udania dôvodu
vo firme som odpracovala 6 r. a 4 mesiace
Naposledy upravil paznechtik : 19.11.13 at 18:14
veronikasad odkedy trvá pracovný pomer ? Dostala si od zamestnávatela výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce ?
paznechtik odmietla som podpísať výpoveď § 60 bez udania dôvodu pracujem 6 r. 4 mes.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak z PP vznikol nárok na odstupné, zamestnáv. ho vyplatí. To, že o 1.12.. budeš pracovať na dohodu, nemá nijaký vplyv na jeho nárok.
    Kedže si upresnila príspevok, tak pridávam do odpovede.

    A dostala si teda výpoveď podľa §63 odst. 1.- z organiz, dôvodov? Výpoveď dohodou ZP nepozná. Buď je to u Teba dohoda podľa §60- z organiz, dôvodov, alebo výpoveď podľa §63.
    Pri týchto spôsoboch skončenia PP nárok na odstupné vznikne. Pri dohode podľa §60 bez uvedenia dôvodu nárok na odstupné podľa §76 nevzniká.
    Naposledy upravil Tweety : 19.11.13 at 18:20
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    paznechtik čiže na dohodu by som mohla pokračovať bez straty nároku na odstupné?
    Tweety Ale musí tam byť uvedený dôvod, teda, že z organiz. dôvodu, inak nárok nemáš.
    paznechtik zatiaľ sme nedostali nič podpísať, ide im o to, aby nemuseli vyplácať odstupné. ďakujem zatiaľ za radu aj mzdárka nám potvrdila, že nárok máme, firma dostala výpoveď a nastupuje nová uprat. spoločnosť.
    veronikasad Nepodpisuj Dohodu o skončení prac.pomeru (§ 60 ZP), pokial tam nebude uvedený dôvod ako píše Tweety. Kým nebudeš mať ukončený prac.pomer v súčasnej firme, nepodpisuj ani dohodu v novej ...
    paznechtik ďakujem za rady, dám vedieť ako to dopadlo.
      zbaliť

    budem mat narok na odstupne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.