Zavrieť

Porady

môžem podať návrh na exekúciu ak si matka neplní rozsudok písomne ma informovať každý mesiac o maloletých deťoch?

V decembri 2012 bol právoplatný rozsudok , že sa máme jeden druhého písomne informovať vždy k poslednému dňu v mesiaci o maloletých deťoch. Matka mi poslala túto informovanosť iba v januári 2013 a od vtedy som nič nedostal. ibaže neviem nič o deťoch pretože spolu nekomunikujeme. Od januára mi nič neposlala, každý mesiac to posielam na úpsvar, v júli 2013 som to oznámil aj sudcovi, no nikto s tým nič nerobí a pani matka chodí vysmiata, že ona nič nemusí. Uvažoval som o podaní návrhu na exekúciu, len ma zaujíma aké mám šance, koľko sa platí a či konečne niekto začne riešiť tú pani, že si neplní rozsudok.(jeden z rozsudkov)Dakujem :-)
veronikasad Exekúciu ? Matka dieťaťa ti je niečo dlžna ?
mimátko nie, to mi poradil právnik a dokonca mi povedal, že sa platí 100 eur kolok a ona môže dostať 66 eur pokutu, smiešne .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Správna formulácia: Návrh na výkon rozhodnutia
    Exekúcia je právny nezmysel v tomto prípade.
    mimátko Takže návrh na výkon rozhodnutia?? a platí sa či nie ?? a aké sú šance , teda ak s tým máte skúsenosti.Ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je rozsudok právoplatný a je v ňom vyslovene uvedené, že sa máte písomne informovať....... a matka túto povinnosť si neplní - je to marenie výkonu úradného rozhodnutia. Oznámiť súdu, ktorý právoplatný rozsudok vydal, že odporkyňa (druhá strana) neplní povinnosti vyplývajúce z rozsudku.
    Súd si ju predvolá a istotne jej uloží nejakú pokutu. Ak by však sa to opakovalo častejšie (a taktiež by sa toto oznamovalo súdu) - tak súd by istotne prikročil k ráznejším krokom .... dokonca i k odňatiu slobody.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimátko Ďakujem, ešte v júli som oznámil sudcovi že si matka neplní povinnosť a nič sa nedeje.
    misoft Tak sa obráť na predsedu súdu s oficialnou stažnosťou na nečinnosť sudcu, prípadne na Min.spravodlivosti (minister Borec) na nečinnosť súdu.
    mimátko predseda súdu ma ešte pred rozvodom zhasol na pojednavaní, keď som žiadal striedavku, že on striedavku neuznáva, takže ten je na strane matky od začiatku.
      zbaliť
    mimátko a kde by sme našli vzor návrhu, nikde som to nenašiel, ďakujem

    môžem podať návrh na exekúciu ak si matka neplní rozsudok písomne ma informovať každý mesiac o maloletých deťoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.