Zavrieť

Porady

Chýbajúce doklady k PN

Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť, ja osobne som sa týmto počas svojej praxe ešte nestretla:
Zamestnanec bol PN od 5.11.2013 do 15.11.2013, teda 11 kal. dní. Bol hospitalizovaný a vraj mu z nemocnice poslali doklad o PN (žiadosť o náhradu príjmu, aj hlásenie pre SP o začatí PN) k zamestnávateľovi (teda mne, resp. na pracovisko) aj do SP. Zatiaľ nič k nám, ani do SP, nedošlo (overovala som si to v SP, nemajú tam dokonca ani doklad, ktorý lekár posiela SP, akoby nemoc ani nebola). Zamestnanca som vyzvala, aby si vyžiadal náhradné doklady k PN z nemocnice. Nemocnica na základne telefonického vyžiadania vraj odmietla vydať tieto doklady a zamestnanec odmietol napísať písomnú žiadosť o ich vystavenie . Takže jediným dokladom, ktorý mám je hlásenie o ukončení PN (mimochodom bez podpisu zamestnanca na zadnej strane ).

Ako postupovať, keď mi nepredloží doklady o začatí PN? Vedúci mu chce dať za tie dni absenciu.

PS: nakoľko pracovisko zamestnanca je v pôsobnosti inej pobočky SP, ako je sídlo zamestnávateľa, overovala som si, či doklady nedošli do pobočky v oboch mestách.

Ďakujem.
tictac7 ...divné... Podľa môjho názoru nemocnica nemala dôvod niečo posielať zamestnávateľovi - bez podpisu zamestnanca je žiadosť o náhradu príjmu neplatná a taktiež bez podpisu zamestnanca a potvrdenia zamestnávateľa je žiadosť o nemocenské neplatné. Skôr s i myslím, že tie doklady niekde zapatrošil zamestnanec - inak by nemal ani ukončenie PN....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Písomne ho vyzvať, aby predložil doklady. Upozorniť ho na postup pri predkladaní PN podľa pracovného poriadku - ak sa dá, dať mu upozornenie na porušenie povinností v tejto súvislosti. Zároveň mu dať echo, že ak nepredloží PN, bude sa mu neprítomnosť v práci posudzovať - ako dovolenka, ako pracovné voľno bez náhrady mzdy, lebo chýbajú doklady, že si to musí nadpracovať.... predpokladám, že pri takomto postupe sa rozhýbe a nejakú iniciatívu vyvinie. Ak nie...asi by som to riešila dovolenkou. Nadštandardná iniciatíva - volať nemocnicu a vybaviť to namiesto neho.
    luja5 18.10.14 09:53 odstránil(a) z Porady

    Chýbajúce doklady k PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.