Zavrieť

Porady

Novovzniknutý PP a následná PN

Dobry den,

chcem vás poprosiť o radu, ak som bola doteraz celý rok nezamestnaná, od 1.12.2013 mám možnosť sa zamestnať na trvalý PP, HM - cca 700€ ale niekedy v polke decembra pôjdem na plánovaný operačný zákrok (zamestnávateľ o tom vie), bude mi vyplácaná PN od zamestnávateľa a následne aj od SP aj keď asi neodpracujem celý kalendárny mesiac a z akého VZ sa mi to bude počítať?
Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    náhrada mzdy (z 462/2003) - z aktuálneho PP
    nemocenské (z 461/2003)
    - ak si mala v minulom roku PP a bolo tam 90 dní poistenia - tak sa počíta z toho, - ak si nemala - tak sa použije pravdepodobný VZ - a ten nesmie byť vyšší ako ako minimálny VZ

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. zamestnávateľ Ti bude počítať náhradu príjmu pri dočasnej PN z VZ, ktorý dosiahneš za odpracované dni do začatia PN
    2. ak si v roku 2012 nebola nemocensky poistená, SP bude postupovať rovnako. Ak si bola nemocensky poistená v roku 2012, SP Ti určí VZ podľa roku 2012

    ----
    Dobrá poznámka od Katy a R
    ak bude SP počítať pravdepodobný VZ, tak uzná max. 393,-- EUR
    Naposledy upravil tictac7 : 21.11.13 at 09:39 Dôvod: upresnenie max. VZ
    Katy a R k bodu 2. - VZ pre nemocenské nebude rovnaký, ako pre náhradu mzdy ak nebola poistená

    Novovzniknutý PP a následná PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.