Zavrieť

Porady

lekarske vysetrenie, nasledna PN, co zo mzdou??

Ahojte poradaci,

prosim o radu. Zamestnanec nastupil do prace 3.7., 21.7.- piatok bol na lekarskom vysetreni, v pondelok 24.7. bol opat u lekara, ktory ho vypisal na PN (potvrdenie o doc. pn od tohto datumu), zamestnanec prisiel do prace 1.8 ale len na 10 minut, lebo nasledne mal opat zdravotne komplikacie. k lekarovi isiel 1.8. - (potvrdenie o docasnej PN od tohto datumu). Do prace este stale nenastupil. Po 10 dni, co je vlastne od 11.8. plati vsetko SP, treba tam poslat Potvrdenie o PN od 1.8. , zdravotnej poistovni treba zaslat byvale hromadne oznamenie, zaciatok Z platenia statu je 11.8, kod 1O1, (je to spravne?) ako sa ale pocita mzda a nahrady?? za 21.7 mu dam 25% a potom znova 3 dni (od 24.7. do 26.7.) 25% a potom do 10 dni 55%?? odvody pocitam iba z tych dni ktore pracoval, co je vlasne mesacna mzda/neviem co (pocet kalendarnych dni v mesiaci??? aj ked nastupil 3.7??) x pocet naozaj odpracovanych dni 14? ma mesacne stanovenu mzdu - pevnu. Aky je denny vymeriavaci zaklad?? Co vsetko musim vlastne este pocitat a kam mam co zaslat?? dakujem, dufam ze som to nenapisala veeeelmi chaoticky.
Naposledy upravil zuzubalu : 13.08.06 at 16:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Takže postupne - snáď na niečo nezabudnem, ak áno, určite ma doplnia iní.
    Za deň, kedy bol u lekára - 21.7. patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku (§141 ZP, ods.2, písm.a). Nakoľko Ti tento zamestnanec v 7/2006 nastúpil, priemerný zárobok bude vlastne pravdepodobný zárobok - ten snáď určiť budeš vedieť - najpravdepodobnejšie to bude: mesačný plat dohodnutý v pracovnej zmluve/173,92 - ak máte 40 hod. pracovný týždeň.
    Od 24.7. do 31.7. (predpokladám - o ukončení PN nepíšeš) mu budeš vyplácať tak, ako si písala 25% z DVZ za prvé tri dni a 55% z DVZ za ďalších 7 dní PN ako náhradu mzdy pri dočasnej PN. Od 11. dňa mu platí PN sociálna poisťovňa, takže jednu časť kladenky (potvrdenia od lekára) zanesieš na SP až najskôr 11.8. aj s vypísaným zárobkom za odpracované dni 7/2006 na SP.
    DVZ určíš zo zárobku, ktorý dosiahol v čase od 3.7. do 23.7.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    A ešte odvody počítaš tiež zo zárobku 3.7.-23.7., z náhrady mzdy pri dočasnej PN sa odvody nepočítajú.
    Plat za tento čas vypočítaš vlastne takto - dajme tomu má 15000 dohodnutých v pracovnej zmluve / 168 x 112 = 10000 + náhrada mzdy za 1 deň, to závisí od určenia pravdepodobného zárobku. Ten určíš pravdepodobne asi takto 15000/173,92 - pri 40 hod. pracovnom úväzku = 86,25 x 8 = 690 Sk. Hrubá mzda bude teda 10000+690=10690 Sk. Z nej budeš počítať odvody do sociálnej i zdravotnej poisťovne.
    Naposledy upravil alušik : 14.08.06 at 05:36

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Alusik, len ona bola PN dva krat za sebou. len prosim o potvrdenie, ze je to naozaj tak. Dakujem.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Keď máš vypísané 2 PN, tak platíš 2x náhradu príjmu. Mala som jednu zamestnankyňu, ktorá si počas mesiaca nechala vypísať aj 3 PN. Každá z nich sa posudzuje ako samostatná PN.

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    alušik
    A ešte odvody počítaš tiež zo zárobku 3.7.-23.7., z náhrady mzdy pri dočasnej PN sa odvody nepočítajú.
    Plat za tento čas vypočítaš vlastne takto - dajme tomu má 15000 dohodnutých v pracovnej zmluve / 168 x 112 = 10000 + náhrada mzdy za 1 deň, to závisí od určenia pravdepodobného zárobku. Ten určíš pravdepodobne asi takto 15000/173,92 - pri 40 hod. pracovnom úväzku = 86,25 x 8 = 690 Sk. Hrubá mzda bude teda 10000+690=10690 Sk. Z nej budeš počítať odvody do sociálnej i zdravotnej poisťovne.
    Ahoj Alušik,
    chcela by som sa spytat k tomu Tvojmu vypoctu. co je tych 173,92 ? nejde mi to do hlavy ani do kalkulacky...
    please.
    Dakujem

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    zuzubalu
    zdravotnej poistovni treba zaslat byvale hromadne oznamenie, zaciatok Z platenia statu je 11.8, kod 1O1, (je to spravne?).
    Správne, na ZP treba poslať "Oznámenie zamestnávateľa o zmenách ...." s kódom 1O1 a Z - začiatok. Tá druhá PN mu vlastne priamo nadväzuje na tú prvú, takže ukončenie PN pošleš na ZP až po skončení tejto druhej PN.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lilith
    Ahoj Alušik,
    chcela by som sa spytat k tomu Tvojmu vypoctu. co je tych 173,92 ? nejde mi to do hlavy ani do kalkulacky...
    please.
    Dakujem
    je to počet hodínv mesiaci pri 40 hodinovom prac. úväzku, aby si si vypočítala hodinovú mzdu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lilith
    Ahoj Alušik,
    chcela by som sa spytat k tomu Tvojmu vypoctu. co je tych 173,92 ? nejde mi to do hlavy ani do kalkulacky...
    please.
    Dakujem
    Nie som ALušik, ale odpoviem, je to koeficient počtu hodín v mesiaci.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Asi najpresnejšie by to malo byť, že 173,92 je priemerný mesačný počet hodín pri stanovenom 40 hod. týždennom pracovnom čase...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.