Zavrieť

Porady

Je narok na vratenie preddavku?

Z DP za r.2010 mi vznikla povinnost platit preddavky na zdan.obd.2011. Do podania DP za rok 2011 som zaplatila 3 preddavky, t.j. k 30.6.2011., 30.9.2011, a 2.1.2012. Z DP za rok 2011 mi vysla danova povinnost, ktoru som aj uhradila. Preddavok splatny 02.04.2012 som neuhradila. Teraz mi prislo rozhodnutie o vyrubeni sankcneho uroku za oneskorenu platbu preddavku k 02.04.2012. Zaplatila som sankcnz urok + aj nezaplateny preddavok k 02.04.2012. Po telefonicko kontakte s pracovnickou DU mi povedali, ze ten posledny preddavok som uz nemusela zaplatit a mam dat ziadost o vratenie. Co som aj urobila, ale vratili mi preddavok resp. platbu ktoru som uhradila tohto roku (s tym ze som myslela ze mam este uhradit aj ten preddavok k 02.04.2012) a plus aj nejake vyrovnanie rovnajucej sa sume jedneho preddavku.Je to sprvane? nemali mi vratit len tu platbu ktoru som uhradila teraz? V DP za rok 2012 bola nulova dan. povinnost a ziaden preplatok. Do DP som neuviedla zaplateny preddavok 2.4.2012 z dovodu ze som ho ani nezaplatila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak ti z priznania za 2010 vyšla povinnosť platiť preddavky, tak si do 2.1.12 mala uhradiť 4 preddavky, nie 3. Tak ti preddavky započítali s posunom a vyčíslili meškanie 366 dní. Je pritom jedno, či každý preddavok meškal 92 dní, alebo iba prvý meškal plný rok. Preddavok k 2.4.2012 si už v roku 2013 nemusela platiť. Lebo si ho zaplatila už v rámci dopočítanej daňovej povinnosti - keď píšeš, že preddavok z 2.4.12 tam nebol zahrnutý. Ak bola povinnosť, tak ho zarátali z výslednej daňovej povinnosti a zároveň ju o to sami znížili. Preto ti tohoročnú platbu vrátili. Keď sa vracajú preplatky, tak najprv sa vysporiadajú všetky splatné podlžnosti a preplatok sa vráti, ak oň požiadaš. Vtedy sa vracajú aj iné preplatky, ak existujú, o ktorých niekedy ani nevieš. Z popisu vyzerá, že ti naozaj vrátili o jeden preddavok naviac. Ale nechce sa mi veriť, že to na DÚ mali zle spočítané. Mám tušenie, že do priznania si nezapočítala ani ten preddavok z 2.1.2012, skús to overiť. Inak neviem zistiť z tvojho popisu, kde by mohla vzniknúť chyba.

    Je narok na vratenie preddavku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.