Zavrieť

Porady

Samozdanenie ?

Dobrý deň,
Ak dostanem FAD z českej republiky za služby (metrológia) a dohodnem sa s nimi že mi budú fakturovať bez DPH spravím samozdanenie. Ale ak tieto služby idem ďalej faktúrovať do českej republiky inej právnickej osobe ako jednu z viacerých položiek služieb ako mám postupovať s DPH v druhom prípade? Ide aj v druhom prípade o samozdanenie na strane čechov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    simoncek
    Dobrý deň,
    Ak dostanem FAD z českej republiky za služby (metrológia) a dohodnem sa s nimi že mi budú fakturovať bez DPH spravím samozdanenie. Ale ak tieto služby idem ďalej faktúrovať do českej republiky inej právnickej osobe ako jednu z viacerých položiek služieb ako mám postupovať s DPH v druhom prípade? Ide aj v druhom prípade o samozdanenie na strane čechov?
    Pozrite:http://www.porada.sk/t19078-sluba-do...zahraniei.html

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Prosím, pomôžte mi!
    Mám tu takýto prípad:
    platca DPH poukázal cez účet 13.2. zálohu za stroj z Poľska 40.000,-Sk. Doposial neprišiel žiadny doklad. ČO ROBIŤ???

    Má sa to samozdaniť ako nadobudnutie tovaru § 11 a daňová povinnosť vznikla dňom prijatia platby???

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lotarka
    Prosím, pomôžte mi!
    Mám tu takýto prípad:
    platca DPH poukázal cez účet 13.2. zálohu za stroj z Poľska 40.000,-Sk. Doposial neprišiel žiadny doklad. ČO ROBIŤ???

    Má sa to samozdaniť ako nadobudnutie tovaru § 11 a daňová povinnosť vznikla dňom prijatia platby???
    Ak ste kupujúci a uhradili ste zálohu na kúpu stroja (tovaru) do Poľska, zatiaľ vám nevznikajú žiadne povinnosti. Povinnosti vzniknú dodaním stroja a v závislosti od podmienok fakturácie.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Ďakujem za odpoveď.
    Ešte si chcem ujasniť - včera som pri hľadaní našla, že aj zálohy majú byť samozdanené - bol tam § 19/4 - toto neplatí pri nadobudnutí tovaru z EU?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lotarka
    Ďakujem za odpoveď.
    Ešte si chcem ujasniť - včera som pri hľadaní našla, že aj zálohy majú byť samozdanené - bol tam § 19/4 - toto neplatí pri nadobudnutí tovaru z EU?
    Samozdnenie sa týka vybraného okruhu služieb a platieb vopred k nim sa vzťahujúcich. Nadobudnutia tovaru sa to netýka, nakoľko na toto sa vzťahuje § 20 a nie § 19.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Ešte som zabudla - menila by sa situácia, keby došla zálohová faktúra?
    Ja si myslím, že nie - myslím správne?
    Vďaka!

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lotarka
    Ešte som zabudla - menila by sa situácia, keby došla zálohová faktúra?
    Ja si myslím, že nie - myslím správne?
    Vďaka!
    Aj keď do ruky dostanete zálohovú faktúru tak musíte postupovať podľa § 20 ... takže situácia by sa nemenila ... ale prepnem ešte link. Tí Poliaci nám tu nejako šarapatia ... .-)

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=z%E1lohovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.