Zavrieť

Porady

Ste za obmedzenie nazvu otazky, ci debaty poctom znakov?

Anketa: Ste za obmadzenie nazvu otazky, ci debaty poctom znakov?

Počet hlasujúcich
20. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    14 70.00%
  • Nie

    6 30.00%
podaktori nespratnici a nezbednicky, nevediac pouzivat poradu.sk pribiju celu svoju otazku do nazvu, cim zneprehladnuju poradu a stazuju vyhladavanie v nej. Myslite si ze by malo vyznam obmadzit nazov otazky, ci debaty poctom znakov. Napr nazov by nesmel byt dlhsi ako 70 znakov a otazka by potom bola upresnena v podrobnostiach? Hmm, len sa potom musime spytat Richarda ci sa to vobec da , aj ked si myslim, ze vsetko sa da ked sa chce
Naposledy upravil Dav : 26.11.13 at 19:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Mne je to jedno, taká možnosť tam nie je.
    Ale vysvetlím, prečo.
    Myslím si, že treba zabezpečiť jasné pravidlá pri písaní otázky či debaty. Také polopatistické, lebo ľudia sme rôzni.
    V poslednom čase sa totiž roztrhlo vrece s duplicitnými otázkami, s čudnými názvami tém, kde sa snaží zadávateľ natlačiť celý problém. Samozrejme tu na neho "vyskočí" celá rota skalných s tým, ako má písať a pod. Možno, že on za to ani veľmi nemôže. Stáva sa potom často aj to, že zadávateľ sa urazí, napíše, že je nový a ešte len zadá otázku, už je s prepáčením sprdnutý.
    Možno by postačovalo pri zadávaní otázky v "manuáli" uviesť jednu vzorovú otázku s textom, teda jeden jasný polopatistický vzor, ako otázku napísať.
    No a ešte k tomu upozornenie na stlačenie F5 po odoslaní otázky, ako aj upozornenie, že ak mu na otázku nebude odpovedané hneď, nech nezakladá duplicitnú tému, lebo otázka sa posunie dopredu aj úpravou, upresnením, či doplnením textu v nej pomocou ikonky ceruzka.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ten manuál by som privítal .

    Pri tej registrácii by dotyčného okamžite hodilo na link Etikety , kde by tým následným kliknutím akceptoval tie podmienky .

    Potom by sa nik nemohol vyhovárať , že je nový , že nevie , že ho doma neučili , že .......
    Potom by sa už nemohol čudovať , že dostane adekvátnu odpoveď na tú " otázku " ...
    Kvaka Koľko nových klikne na etiketu, že prečítalo, aj bez prečítania? Mne osobne tie všelijaké napádania posmievania vadia.
    kopretinka možno by stačilo si prečítať
    http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
    http://www.porada.sk/etiketa-porady
    a keď sa zadáva otázka,tak predsa to píšeš do takého okienka,kde je jasne napísané NÁZOV a UPRESNENIE......jako toto nevie priemerne inteligentný človek pochopiť?
    buchač Ale šak jasnéééé ...

    Ale nie každý tam klikne ...respektíve nikto ...
    kopretinka tak nech sa potom nečuduje,keď je sprdnutý
    Kvaka Nový ani nevie, že je tu "nová" porada, ak hľadá odpoveď na otázku, nečíta všetko, iba nevyhnutné.
    taiko Pravidla su pekna vec, ale niekedy sa musia veci urobit foolproof. Moznost obmadzit nazov temy poctom znakov 100% musi existovat. Obmadzime, a potom uz ziadne otazky, ziadne zvady a diskusie, ziadne narazky na novych, ci neznalych clenov. A navyse vzdelavanie clenov. Jednoduchy zasah - vyznamny prinos pre vsetkych
    Kvaka Taiko, ty si idealista, ale starého psa novým kúskom nenaučíš.
    taiko nuz ked sa neda tak sa neda :-(, tak sa teraz dalej vadme a upozornujme
    alaya1 Kvaka -
    Mas uplnu pravdu, o tomto som pisala v teme - slusnost na porade. Urcite to nerobi toko ludi naschval, ked tuto stranku vidia 1.krat, maju co robit sa tu zorientovat., myslim, ze na starej porade bolo pisanie otazok jednoduche. Tu je to ine. Necudujem sa, ze mnohi, Pc menej zrucni s tymto maju problem. A ze ich tu pekne pocastuju je bezna vec.
    Richard Máme aj vzorový príklad.
    Máme aj upozornenie aby nepísali pozdravy a poďakovania do otázky (vybehne veľké červené upozornenie ak zdetekujeme slová ako "Ahoj" "Pomoc" "Dakujem" atd.).
    Máme aj upozornenie na vylepšenie otázky.

    Ono to funguje, ale nie vždy a nie na každého. Bez toho by tu toho bolo ešte viac. Postupne to ladíme a dopĺňame.

    Občas však nastanú aj chyby, minulý týždeň bola po odoslaní prázdna stránka a nevedeli či pridali otázku, či nepredali a namiesto kontorly to zadali ešte raz, dva krát...
    avalik Richard, upozornenie evidentne nefunguje http://www.porada.sk/t228917-dobry-d...d-dakujem.html
    Kvaka Tiež som pridávala nejakú tému a nevedela som, či ju zobralo, dala som F5 a už som videla. Vzorový príklad som si nevšimla.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    súhlas......a uprav si otázku:nadpis: obmedzenie dĺžky názvu otázky,ostatné daj do popisu.
    niečo chceš ale sám to nerobíš
    Naposledy upravil kopretinka : 26.11.13 at 10:24

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do jednej vety sa veľa zmestí, takže tí nespratníci ani veľmi etiketu Porady neporušujú. Nebolo by vhodné zmeniť nejako formuláciu ?

    Otázka Vystihnite otázku jednou vetou.
    tictac7 a nie súvetím.
    misoft Ale tá veta musí mať aspoň trochu zmysel - nie ako toto: http://www.porada.sk/t229051-preco-p...-dochodok.html

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pokiaľ to ešte ide, prosím opraviť v názve témy chybu (obmedzenie). Ďakujem.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    troška by som upravil ten počet znakov, 50 je málo, ani samotný taiko by sa nezmestil s touto otázkou. napr. 70 znakov?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska 96, to sú 2 riadky ak som dobre rátal
    taiko dva riadky je vela. Mozno by sa mohol vypocitat priemerny pocet znakov v doteraz zadanych otazkach a debatach. Tak by sme mali pekny obraz a dal by sa urobit vyborny odhad
    jslancik priemerný počet znakov v doteraz SPRÁVNE zadaných otázkach. Tie štvorriadkové by sme snáď mohli vynechať
    taiko , to bol len taky prikladik
    kopretinka doplnila som svoju odpoveď
    taiko uz som pocet znakov upravil na 70 znakov, aby to neodradzalo
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne sa tiez nepacia tie nekonecne nazvy tem.
    Ale uz si na to pomaly zvykam. Ked pridem na Poradu,aspon nemusim otvarat vsetky temy, ved vsetko, co je v teme je natrepane v nazve,pekne viditelne na hlavnej stranke

    Inak, jedna tema tu uz je, oi. aj vyjadrenie admina http://www.porada.sk/t228148-dlhy-na...ml#post2442523
    taiko aha, hmmm, takze vyzera to tak, ze s dlhymi nazvami ostaneme

    Ste za obmedzenie nazvu otazky, ci debaty poctom znakov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.