Zavrieť

Porady

Dlhý názov témy

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Navrhovala by som obmedziť dĺžku názvu témy len na určitý počet znakov, aby celá otázka nebola názvom. V texte - okienko "Upresňujúce podrobnosti" by naopak bolo potrebné dať podmienku, aby tam bolo niečo napísané a aby sa to nedalo mazať užívateľom po odoslaní príspevku (ale to mazanie už je iná téma)
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

suhlasim
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj ja suhlasim.
Nechapem, preco niekto narve celu otazku do nazvu a v zadani potom nic nie je...
ukazka http://www.porada.sk/t228115-je-mozn...ml#post2438321
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

súhlas
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Aj súhlasím ....

Pre zmenu ale nechápem , že niekto do zadania otázky odcituje pomaly celý zákon ...
Odpovede jak by smet ...

Veď stačí odcitovať patričnú - dôležitú stať a zvyšok už len linkovať ....či ???
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj ja som ZA! Najskôr základný voprós a potom sa rozpisuj. Takt než prečítaš "otázku", tak ani nevieš, o čom sa v nej "točí".
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Obavam sa, ze tato poziadavka nebude splnena

cim viac slov v nadpise otazky - tym viac slov v url adrese stranky - tym viac moznosti umiestnit sa na prvych strankach vyhladavacov
2 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Áno niekedy je to prehnane dlhé, ale vždy lepší extrém ako heslovitý názov jedným, dvoma slovami (v podstate názov rubriky).
Už tam máme upozornenia, keď napíšu do otázky "Viete mi poradiť" a podobné nezmysly...

@avalik to máš zlú informáciu 1. nepravda 2. zlaté pravidlo pre SEO je robiť veci tak aby vyhovovali užívateľovi nie Googlu, ktorý mení pravidlá každý deň... Heslovité názvy majú omnoho väčšiu návštevnosť a ja som ich nikdy nechcel lebo je to neprehľadné. Práveže som to prerobil aby zadávali celú otázku do názvu, niekedy to však preženú (zatiaľ nemáme formuláre s umelou inteligenciou
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

suhlasim
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dakedy sa snažím opraviť nadpis a skopírujem pôvodnú otázku do textu, ale pribúdajú veľmi rýchlo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

súhlas
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Aj ja suhlasim.
Nechapem, preco niekto narve celu otazku do nazvu a v zadani potom nic nie je...
ukazka http://www.porada.sk/t228115-je-mozn...ml#post2438321
Nechapala som, ci sa vrece roztrhlo v poslednej dobe s tymi,ktori zacali cele zadanie otazky "rvat" do nazvu a nasledne otazka chybala, lebo prv sa to stavalo len vynimocne...

Dnes som sa zapozerala podrobnejsie do upozorneni, ktore sa zbrazia pri zadavani novej temy...
- pise sa tam : otazka-
a pod tym upresnujuce podrobnosti / vid obrazok/



Myslim, ze prave toto posobi mylivo a sposobuje chaos pre "menej znalych"

Nebolo by to mozne to prepisat na "po lopate"zrozumitelne pre vsetkych:

Namiesto otazky napisat : - " Nazov temy"

a pod to namiesto "upresnujucich podrobnosti" - "Sem napiste svoju otazku a vsetky upresnujuce podrobnosti" ?
Naposledy upravil arizona : 22.11.13 at 14:33
zadavanie otazky.JPG  
4 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Jani, to čo žiadaš - presne tak to bolo voľakedy a zámerne to bolo zmenené a funguje to lepšie.

Pozri si staré témy a väčšinou z názvu nič nevieš - sú to heslovité názvy nič nehovoriace.

Ja som rád keď je otázka v názve, lebo viem čo sa pýta už zo zoznamu otázok či výsledku vyhľadávania. Neskutočne to uľahčí vyhľadávanie.

Podľa mňa dosahujeme želaný stav, len občas to preženú a ani nie vždy im to zazlievam - vystihnúť otázku jednu vetou je náročné.

1-2 (max3) riadkové otázky sú v pohode a je to štandard na vyspelých stránkach podobných Porade. U nás to bolo zlé, mali sme jedno-dvojslovné názvy až príliš často.

Ukážka z Quory (Quora má veľmi kvalitný obsah, odpovede a aj komunitu).
dlhe_nazvy.jpg  
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Dnešná ukážka:

Pôvodný názov:
som zamestnaná na trvalý pracovný pomer a mám aj DPČ pravidelný príjem. PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na zmluvu, môžem si uplatniť PKnku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Ideálny (podľa mňa)
PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na HPP, môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Teoreticky by stačilo aj
Môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?
- ibaže tu už nie je úplne jasné všetko z otázky, ale vždy je to lepšie ako keby napísala otázku "PN" alebo "PN dohodár"
Naposledy upravil Richard : 22.11.13 at 15:17
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Spravím stupnicu

Extrémne dlhý názov:
som zamestnaná na trvalý pracovný pomer a mám aj DPČ pravidelný príjem. PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na zmluvu, môžem si uplatniť PKnku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Ideálny
PNku si uplatňujem u zamestnávateľa kde pracujem na HPP, môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Takmer ideálny
Môžem si uplatniť PNku aj u zamestnávateľa kde pracujem na dohodu?

Zlý
PN

Úplne zlý
PN kto mi poradí?

Katastrofálny
Poraďte, súrne!!!!

---------
Musím povedať že posledné tri extrémy sme úspešne eliminovali na 85%. (prerobili sme formulár, pridali upozornenia pre často sa opakujúce nevhodné slová v otázke)

Popritom nám však vyskočil prvý extrém Pokúsime sa ho čiastočne eliminovať.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ok dnešný ďalší príklad.

Názov témy:
koeficient

V tejto téme z roku 2012 (!!!) bola dnes položená otázka (na 5.strane!!!) a tiež zodpovedaná.

Presunul som túto otázku a odpoveď do NOVEJ TÉMY a dal som jej názov:

Je DPH ktorú nemožno uplatniť na vstupe daňový náklad?
http://www.porada.sk/t228665-je-dph-...vy-naklad.html

Čo je lepšie? Čo skôr nájdete ak budete mať problém či dať neuplatiteľnú DPH do nákladov?

U mňa je to už roky jasné čo je lepšie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať