Zavrieť

Porady

Duplicitne vlastnictvo kataster zaloba nahrada

Dobry den,

chcel by som sa na Vas obratit s nasledovnym problemom. Na zaklade resitucii sa moj stary otec mal dostat spat k pozemku, ktory jeho rodine kedysi komanci znarodnili. Avsak na katastri sa stal podvod a dany pozemok bol z nicoho nic zameneny za ovela menej lukrativny pozemok niekde uplne inde. Samozrejme nasledovala zaloba, okresny su aj krajsky sud a vsetko sme vyhrali. Problem je ze sud trval par rokov a v tomto obdobi bol stavebny boom v ktorom sa mohol pozemok vyhodne predat. Nakokolko prebiehalo sudne konanie a krajsky sud rozhodol iba nedavno, vzhladom ku krize ma pozemok ovela mensiu hodnotu.

Moja otazka je, je mozne zalovat kataster za vykonanie nezakonnej zameny a za usly zisk, ktory bol sposobeny jeho konanim?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Kataster nie, ten asi konal podľa zákona. Mohol by si sa pokúsiť vymôcť škodu, spôsobenú nesprávnym úradným postupom (prieťahmi) súdov, od štátu v zastúpení ministerstvom spravodlivosti, podľa zákona č. 514/2003 Z.z. o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci.
    blava1985 dakujem za nazor

    Duplicitne vlastnictvo kataster zaloba nahrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.