Zavrieť

Porady

životne poistenie

privatny ekonomicky konzultant ...viac
ahojte,

chcela by som sa spytat, kde mam klientovy odpocitat zivotne poistenie, na ktore si prispieva - vraj niekde v danovom priznani.
A este mam jednu otazocku - minuly rok danovnik vykazal danovu stratu, mozem ju tento rok celu odpisat v danovom priznani??
dakujem a prajem vam pekny den
gabika
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
farulova
ahojte,

chcela by som sa spytat, kde mam klientovy odpocitat zivotne poistenie, na ktore si prispieva - vraj niekde v danovom priznani.
A este mam jednu otazocku - minuly rok danovnik vykazal danovu stratu, mozem ju tento rok celu odpisat v danovom priznani??
dakujem a prajem vam pekny den
gabika
životné poistenie sa odpočítava v oddiely X DP B - str. 7, r. 74. Stratu z roku 2004 môžeš odpočítať v celkovej výške, samozrejme ak má ČZD vo výške straty.
0 0
farulova farulova

farulova je offline (nepripojený) farulova

privatny ekonomicky konzultant ...viac
ahoj,
este som sa chcela spytat, ked mi doniesol podnikatel doklad o preddavkoch od zamestnavatela, co s tym? dakujem !!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

farulova
ahoj,
este som sa chcela spytat, ked mi doniesol podnikatel doklad o preddavkoch od zamestnavatela, co s tym? dakujem !!
Uvedieš ich do príjmov podľa § 5.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Mám šéfa ktorému robím dan.priznanie typ B predložil mi potvrdenie z Allianz o zaplatenom poistnom-životná poistka v r.05 vo výške 10000,- Problém vidím v tom, že šéf má 60 rokov v r.2006. Môžem mu uplatniť túto nezdaniteľnú časť základu dane? Aj výplata tohto plnenia bude v r. 2006. Veľmi pekne prosím o rýchlu odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Mám šéfa ktorému robím dan.priznanie typ B predložil mi potvrdenie z Allianz o zaplatenom poistnom-životná poistka v r.05 vo výške 10000,- Problém vidím v tom, že šéf má 60 rokov v r.2006. Môžem mu uplatniť túto nezdaniteľnú časť základu dane? Aj výplata tohto plnenia bude v r. 2006. Veľmi pekne prosím o rýchlu odpoved.
Ak tú poistku má už aspoň 10 rokov, tak potom môžeš.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
áno má ju dlhšie a práve teraz v 60tke nastane jej výplata. Dakujem veľmi pekne ja to uplatním.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Stačí k DP priložiť to potvrdenie od poisťovne? DP typ B. Vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
áno má ju dlhšie a práve teraz v 60tke nastane jej výplata. Dakujem veľmi pekne ja to uplatním.
Ak ju má minimálne 10 rokov a plnenie bude po 55. roku života( bude v60), splňa podmienku na odpočet.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
čo musím priložiť k dan.priznaniu??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
čo musím priložiť k dan.priznaniu??
Podľa § 37 predložiť doklad o oprávnenosti nároku na uplatnenie nezdanit. časti ZD podľa § 11-potvrdenie o poistke.
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
Valika
Mám šéfa ktorému robím dan.priznanie typ B predložil mi potvrdenie z Allianz o zaplatenom poistnom-životná poistka v r.05 vo výške 10000,- Problém vidím v tom, že šéf má 60 rokov v r.2006. Môžem mu uplatniť túto nezdaniteľnú časť základu dane? Aj výplata tohto plnenia bude v r. 2006. Veľmi pekne prosím o rýchlu odpoved.
ak by klient nemal narok na odpocitatelnu polozku v zmysle zakona, poistovna by neposlala klientovi prislusny doklad na odpocitanie dani
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem krásne len som počula že má byť k DP priznaniu priložená aj zmluva ale to nahánať nebudem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Dakujem krásne len som počula že má byť k DP priznaniu priložená aj zmluva ale to nahánať nebudem.
Zmluva určite nie, iba to potvrdenie od spoločnosti o zaplatení poistky splňajúcej nárok na odpočet podľa§ 11.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ešte že si tu že mám poradcu on-line, dakujem veľmi pekne aj dám bodík.
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Moj klient este nema ziv.poist. dlhsie ako 10 r. a dostal potvrdenie z poist., ze to moze odpocitat zo zakl.dane podla §11 DzP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

serena
Moj klient este nema ziv.poist. dlhsie ako 10 r. a dostal potvrdenie z poist., ze to moze odpocitat zo zakl.dane podla §11 DzP.
Nemusí ho mať 10 r., podmienkou je len trvanie poistenia minim. 10r.a čerpanie po 55. roku života.
Naposledy upravil Tweety : 22.03.06 at 16:59
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ja mám prípad keď klient ma ŽP je narodený 1968 a uzavretú zmluvu má do 53 rokov môže si uplatniť ŽP???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silkov
Ja mám prípad keď klient ma ŽP je narodený 1968 a uzavretú zmluvu má do 53 rokov môže si uplatniť ŽP???
Nesplňa vek plnenia 55.r. Nemôže si uplatniť.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ďakujem nebola som si istá, pretože klient dostal z poisťovne Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí ZD...........
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Silkov
Ďakujem nebola som si istá, pretože klient dostal z poisťovne Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí ZD...........
V praxi posielajú niektoré poisťovne potvrdenie aj vtedy, keď poistka nespĺňa podmienky (napr. Česká poisťovňa tak urobila). Zdôvodňovali to tým, že klienti si môžu poistku predĺžiť a tým splniť podmienky zákona. V podstate je to v poriadku, pretože za správne uplatnenie príspevkov na poistenie zodpovedá daňovník a nie poisťovna. Takže aj keď dostal potvrdenie, ak nespĺňa jeho poistka podmienky, nemôže si ich uplatniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať