Zavrieť

Porady

buchač Tak na TOTO som fakt teda zvedavý ...
Na tie relevantné dôkazy .
erik555 buchac, to je kvoli tepla od radiatora, aby stupajucemu teplu bol umozneny vstup aj na sklo a nielen aby sa obtieral o zaluziu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 mas na oknach dvojsklo, co trojsklo?
    avalik dvojsklo
    Katy a R a to myslíš, že vetráš vkuse - či ako? ... lebo vetrajú hádam všetci ?
    avalik v zime vetram cca 3 x denne na plne okno, + mam nastavene aspon 1 kridlo na mikrovetranie (pri ozaj silnom vetre zatvaram aj to)
    Katy a R ja som mala na starých panelákových oknách "nastavené" mikrovetranie furt (a tuším nielen mikro to bolo!!) . A preto som si tie okná vymieňala za nové, aby mi nefučalo
    erik555 avalik, lenze mikroventilacia v zimnom obdobi nie je vhodna kvoli sustavnemu uniku tepla. Ale ked usporu az tak neriesis, tak je vsetko v poriadku. Inak okna s trojsklom riesia problem s rosenim skiel vo vnutri. Ale vetrat by sa malo aj pri nich
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A to mas problem vyskusat? Jeden den tak, druhy naopak a uvidis sama, co je na tom pravdy :-D
    Ivka1995 Prepac ze sa pytam

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    ved poriadne zatemnene su iba v polohe od skla sikmo dole, jedine takto su lamely tesne na sebe...ked su opacne, cize od skla sikmo hore, tak medzi lamelami je par milimetrov medzera a to som potom dobre videny na prvom poschodi Takze na vyber nemam, ale takto su aj spravne otocene kvoli tepla z radiatora...a 1-2cm ich povytiahnem.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    kvalitné okná / napr. 3sklo / sa nerosia
    mne sa nerosí ani francúzke pod ktorým nieje radiator.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Skús a uvidíš.

    Ak preklopím žalúzie tak, že sa teplý vzduch nedostane pri stúpaní od radiátora k oknu, začne sa mi rosiť, skondenzovaná voda mi potom (podľa vlhkosti vzduchu) začne stekať na rám okna ...
    Takže ja na oknách nechávam žalúzie vytiahnuté aspoň tak 10 cm od spodu.

    Hovorím o mojich strešných oknách, na ktorých občas leží sneh...
    Naposledy upravil bodliak : 29.11.13 at 20:09

    Čo je pravdy na to že by mali byť žalúzie na oknách otočené na opak aby sa nerosili okná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.