Zavrieť

Porady

kysla kapusta

Prosim ,vie mi niekto poradit?Natlacili sme kapustu,kysla vyborne,ale manzel dolial do veka vodu.Troska to prehnal ,preto sme museli cosi vody odstranit,ale doslo k tomu ,ze sme pootvorili veko na sudku a kapusta prestala kysnut.Urcite este nie je vykysnuta,ako by som obnovila proces kysnutia,mam obavu aby mi nakoniec sa nepokazila.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    kapusta prestala kysnuť kvoli tomu,že ju maš v priliš chladnej miestnosti, si myslím....
    ak raz niečo začne kysnuť, tak to bude kysnuť stále, donekonečna....
    wirgi súhlasím z Indeed, treba ju preniesť do teplejšej miestnosti a začne kysnuť

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Proces kvasenia sa ukončí po cca 14 dňoch, inak je dobre dolievať vodu vlažnú prevarenú slanú, nemá choroboplodné zárodky, však otvor, hrabni tak 5 cm pod povrch a ochutnaj vo veľkých kvasiarňach sa nekúri, takže niečo nad nulou, iné je to s rýchlokvasenou kapustou kde musíš dodržať okolo 15- 18o C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.