Zavrieť

Porady

kupna zmluva s FO - naklady ?

Dobry den,

Som zivnostnikom len prvy rok a chcel by som si na konci roka nakupit konecne nieco do kancelarie. Chcel by som preto od vas poradit ako je to s odpisom nakladov ak pozadovnu vec kupujem na inzerat od fyzickej osoby v hotovosti . Na to aby som nakupoval nove veci zatial proste nemam prostriedky.
Su tam nejake obmedzenia ? Naco si mam dat pozor ? Chcem mat vsetko OK, nestojim o problemy.
Vopred dakujem.

Dakujem
Naposledy upravil enorr : 03.12.13 at 22:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana97 je offline (nepripojený) mariana97

    mariana97
    ak nakupujete od FO-občana,treba mať kúpno-predajnú zmluvu s príjmovým dokladom/resp.prevod z BU/,len na tomto základe sa to dá zaúčtovať+ viď rada od KEJKY
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    enorr Ano, takto nejako som to myslel i ja Polozku si samozrejme chcem dat do odpisu, preto som sa pytal i na tie obmedzenia, aby som potom nemal problem s tym ze to bolo kupovane od FO.
    mariana97 do odpisov,asi ste myslel do nákladov.lebo tu si nemáte akú DPH uplatniť,ak ste platiteľ DPH.
    enorr Do nakladov Vobec sa vsak v tomto bordeli menom zivnost nevyznam , niekde som ale cital ze do nakladov mozem davat max. 1000 € "blocek", tak preto mam tu sumu stale v hlave.
    veronikasad V januíri už bločkom z ERP ťažko niečo vyriešiš, ako chceš znižovať základ dane roku 2014
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    obmedzenie na hotovosť je 5000 EUR voči inej osobe.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    enorr Dakujem za reakciu, takuto sumu urcite neplanujem utratit, ide o cca. 800 eur. Do nakladov aj tak mozem davat len nakupy do 1000 eur, nie ?K uctovnictvu potom prikladam kupnu zmluvu a vydavkovy doklad ?
    Dakujem
    KEJKA prečo do 1000 EUR? To sa týka DPHčky a možnosti odpočítať DPH.
    enorr Zdravim,
    Uz som kupil cez inzerat od FO to co som potreboval.
    Vypisal som klasicku kupnu zmluvu a vydavkovy doklad.
    Ja teda mozem tento nakup dat do nakladov a FO pri predaji do 1000 eur nemusi tento predaj uvadzat v DP ?
    Vdaka
    KEJKA nemusí
    vierapipi dobry den, moze s.r.o. nakupit material /stavebny/ od sukromenj osoby do 5000,- euro na zaklade zmluvy a VPD. Potom tato suk.osoba ak tento material mala viac ako 5 rokov tak ho nemusi udavat v DP? dakujem
    pavol54 na dobe skladovania nezáleží, zdaňuje nad 500,-
    veronikasad Hnutelný majetok - pokial nepochádza z podnikatelskej činnosti - nie je predmetom dane
    pavol54 O ako dobre vedieť, ja som vždy myslel že je to nepravidelný príjem a ten je limitovaný, dokonca bol niekedy aj povinný bonz na DU nad určitú sumu. URČITE??? ktorý §ZDP?
    veronikasad § 9
    Príjmy oslobodené od dane

    (1) Od dane je oslobodený príjem
    ...
    c) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
      zbaliť

    kupna zmluva s FO - naklady ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.