Zavrieť

Porady

premlčanie daňoveho dlhu

V roku 1999 mi na zaklade daňoveho priznania vznikla daňová povinnosť. V roku 2013, teda po 14-tich rokov, si daňový úrad začal tento dlh vymáhať. Je tento dlh premlčaný ? V zakonnej lehote som podal námietku premlčania, ale nebola mi uznaná z dôvodu, že spravca dane mi daň ani rozdiel dane nevyruboval a, že som bol výzvou na zaplatenie dane vyzvaný na úhradu už vzniknutého daňového nedoplatku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    johny3103 Kedže má vyzvali až po14-tich rokoch, tak podľa toho by to malo byť premlčané. No nechápem prečo mi tu namietku premlčania neuznali.
    misoft Poznámka: mohli vyzvať na zaplatenie skôr, výzva možno bola doručená poštou, ktorú si však "niekto" nevyzdvihol a bola uložená na pošte - a tu už platí fikcia doručenia. Oni už neupozor§ujú (pretože už asi vyzvali) - oni už ŽIADAJÚ na ZAPLATENIE - a istotne to nie je premlčané.....
    srska ak tvrdíš džony, že ťa vyzvali až po 14-tich rokoch, využi ustanovenie § 23/1 563/2009 a nech ti preukážu, že ťa vyzývali aj v rámci tých14 rokov - neprevzatá pošta musí byť v spise
      zbaliť

    premlčanie daňoveho dlhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.