Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru

Ahojte poraďáci, potrebovala by som jednu informáciu. Keď mi zamestnanec dá žiadosť o skončenie pracovného pomeru ku dňu 01.12.2013, tak ten jeho pracovný pomer končí týmto dňom, nie 30.11., však? Ďakujem za všetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    áno, 1.12. je posledný deň trvania PP
    miraela2 Ďakujem
    veronikasad 1.12. bola síce nedeľa, ale zamestnanci si to zvyknú vysvetlovať tak, že skončenie prac.pomeru je dňom, kedy už nepracujú. Opak je pravdou. Skončenie prac.pomeru je dňom, kedy naposledy pracovali, resp. posledným dňom kal.mesiaca. Ja by som urobila dohodu k 30.11.2013 - môžeš si to ešte preveriť u zamestnanca ako to myslel.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze ide o dohodu, spytala by som sa jeho
    Predpokladam, ze to myslel tak, ze 1.12. uz nebude zamestnancom a dopisala by som v takom pripade na dohodu, ze PP skonci 30.11., co podpise aj zamestnanec aj zamestnavatel.
    miraela2 vzhľadom k tomu, že bol vrcholne nepríjemný a posledné dni si pre istotu zobral dovolenku, nemala som sa ho ani ako opýtať, ako to myslel, tak som ho poodhlasovala zo SP a ZP k 1.12. a aj zápočtový som mu napísala,že pracoval do 1.12., a teraz mi vypisuje, že chce nový zápočtový s dátumom ukončenia 30.11., a navyše toto bola asi jeho tretia žiadosť o skončenie PP, prvé dve na poslednú chvíľu zakaždým stiahol, tak dohadujte sa s takým človekom...
    Tweety A toho 1.12. aj pracoval? Veď si pozri koľko dni D čerpal a zistíš, že toho 1.12. nemá nijako vykrytý. Veď ak víkendy nie sú jeho pracovnými dňami, PP logicky skončil toho 3O.11.

    Skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.