Zavrieť

Porady

Odovzdané DP a možný problém

Včera som odovzdala jedno DP. Daňová povinnosť v ňom vyšla Sk 344,--. Pani na DÚ mi povedala, že od r. 89 ho má zle, lebo ak vyjde daň do Sk 500,-- a neuplatňuje si daňový bonus, tak daň neplatí.

Je to napísané na str. 8 ako poznámka č. 14 - ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus (r.89) a suma na r. 87 nepresiahne sumu 500 Sk alebo ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus (r.89) a jeho celkové zdaniteľné príjmy nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) zákona, na r. 88 sa uvádza nula.

Myslím si, že pani na DÚ sa pomýlila, lebo v príjmoch zo živnosti mal sumu Sk 231 500,--.

Čo si o tom myslíte? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ak danova povinnost je mensia ako 500,- tak do riadku 88 sa uvadza naozaj nula

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    ZuzanaP
    Včera som odovzdala jedno DP. Daňová povinnosť v ňom vyšla Sk 344,--. Pani na DÚ mi povedala, že od r. 89 ho má zle, lebo ak vyjde daň do Sk 500,-- a neuplatňuje si daňový bonus, tak daň neplatí.

    Je to napísané na str. 8 ako poznámka č. 14 - ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus (r.89) a suma na r. 87 nepresiahne sumu 500 Sk alebo ak daňovník neuplatňuje nárok na daňový bonus (r.89) a jeho celkové zdaniteľné príjmy nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) zákona, na r. 88 sa uvádza nula.

    Myslím si, že pani na DÚ sa pomýlila, lebo v príjmoch zo živnosti mal sumu Sk 231 500,--.

    Čo si o tom myslíte? Ďakujem
    Nepomýlila sa - daň nepresiahla 500,- Sk a neuplatňuje si DB - daň neplatí.
    Text za červeným alebo sa ťa netýka.
    Naposledy upravil Pepa : 23.03.06 at 06:24 Dôvod: oprava písmenka

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Toto všetko mi je jasné.
    Ale keď v daň. priznaní mám hneď aj uvedené, že chcem poukázať 2 % z dani a moja daňová povinnosť je menšia ako 500 Sk. Mám platiť alebo nemám platiť ?

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    Yvvetta
    Toto všetko mi je jasné.
    Ale keď v daň. priznaní mám hneď aj uvedené, že chcem poukázať 2 % z dani a moja daňová povinnosť je menšia ako 500 Sk. Mám platiť alebo nemám platiť ?
    Poukázať 2 % z dane môžeš ak sa minimálna čiastka poukazovanej dane rovná 20 Sk. Takže by si musela mať na riadku 88 aspoň 1.000,- Sk.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    To je v poriadku to mám. Aj viac ako 1000 Sk.
    Mne ide o to, že 2% môžem z mojich daní poukázať niekomu, ale až keď mám vyrovnanú daň. Z môjho daňového priznania (typ A), mi vychádza, že mám ešte doplatiť daň 24 Sk.
    Ale keďže daň do 500 Sk sa nemá platiť, ja nemám vyrovnanú daň a nemôžem poukázať 2% z daní ?
    Alebo ja to celé zle chápem.

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Tvoja daň píšeš, je viac ako 1 000 Sk to znamená, že 24 Sk je len daň ktorú máš doplatiť do 31.3.2006. Tých 24 Sk nie je tvoja celková daň, ale tá je vyššia ako 500 Sk.

    Odovzdané DP a možný problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.