Zavrieť

Porady

Moze distributor elektrickej energie bez dokazov prehlasit elektomer za vadny?

Mam jednoizbovy byt, v ktorom uz viac ako 2 roky nikto nebyva. Z toho dovodu aj spotreba elektrickej energie bola nulova. Dodavatel elektrickej energie mi v polovici roku 2013 vymenil elektromer a dodatocne mi vypocital spotrebu elektrickej energie po obdobie 2 rokov. Musel som zaplatit nemalu ciastku cca 400 EUR. Moju reklamaciu povazovali za neopodstatnenu.
Skor ako budem na ich odpoved reagovat, chcem vediet, ci mam pravo pozadovat overeny skusobny certifikat o nefunkcnosti povodneho elektromeru. Mne sa zda neuveritelna samotna skutocnost, ze distributor energie moze kedykolvek, ked usudi, prehlasit elektromer za vadny, vymenit ho a podla vlastneho uvazenia douctovat dodatocne spotrebu, ktora nikdy nebola vykonana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Laco10 Dakujem, linka je uzitocna

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    cela otazka je jeden velky chaos a dezinformacie vyplyvajue z neznalosti ...
    - dodavatel ziaden elektromer nevymiena
    - distributor nikdy nic nerobi len tak, bez dovodu alebo podla vlastneho uvazenia ... distributor sa riadi svojim prevadzkovym poriadkom a technickymi specifikaciami, ktore su pre neho zakon a nikdy sa nemoze k nikomu spravat rozdielne a diskriminacne ... a uz vobec nemoze svojvolne urcovat spotrebu, vsetky sposoby urcenia spotreby a ich pouzitie v konkretnych situaciach sú popísane v prevadzkovom poriadku
    - ze tam nebola spotreba tvrdis ty, ak bol vadny elektromer mas smolu
    - precitaj si prevadzkovy poriadok svojho distributora, tam najdes vsetky odpovede, prip. zajdi na zakaznicke miesto a tam ti vysvetlia co robili a preco .. z tvojho laickeho a znacne nepresneho opisu situacie sa neda nic vydedukovat
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laco10 Noo, chaos by som to nepomenoval, ani neznalost, ani dezinformaciu. Je pravda, ze som sa preklepol - nie dodavatel, ale distributor (ZSE) vymenil elektromer.
    Inak v otazke je spravny pojem - distributor.
    Neviem, co Ti je nejasne. To, ze bola nulova spotreba nameral elektromer je fakt a viem aj jednoznacne dokazat, ze tam nikto nebyval.- mam vyuctovanie aj za vodu.
    Problem je v tom, ze arogancia mocneho sa opatovne prejavila. Zistil, ze uz 2 roky na odbernom mieste je nulova spotreba. Teda s aroganciou mocneho vydedukoval, ze elektromer je vadny. Dovtedy samozrejme vadny nebol. Tak ho vymenil a dodatocne nauctoval priemernu spotrebu.
    Moja jedina otazka v tomto pripade bola:
    Moze si distributor svojvolne prehlasit akykolvek elektromer za vadny bez toho, aby nasledne vedel jeho zavadu preukazat certifikovanym dokladom a preskusani elektromeru?
    Takze ziadny chaos, jednoznacna otazka. Ak si od fachu, tak odpovedz a pomoz, ak nie si, tak sa laskavo zdrz komentarov.

    Este na zaver dakujem za dobry typ - "prevadzkovy poriadok". Uz som si ho nasiel a zacinam si ho studovat. 155 stran.
    Nasiel som: kapitola 5.3, bod i.
    Prevadzkovatel vymenil elektromer bez pritomnosti odberatela. Nasledovne nesplnil povinnost PISOMNE oznamit konecny stav stareho a pociatocny stav noveho. Naviac si nesplnil povinnost uschovat elektromer po dobu minimalne 60 dni.

    http://www.zsdis.sk/documents/1240/R...riadok-PDS.pdf
    bubkoch som od fachu, ale toto co pises mi jednoducho pride ako nemožné ... aspon u toho "mojho" distributora taketo konanie je nepredstavitelne ... ak skutocne vymenili el-mer, nemas ziaden zaznam ani doklad z preskusania ze je vadny, napis podnet na URSO a SEI ... viac sa ti poradit neda
    Laco10 myslel som si, ze sa vyznas. Uz z prvych reakcii. Dakujem za potvrdenie mojho nazoru. A skratky URSO a SEI (dakujem za dalsi hint) pouzijem vo svojej odpovedi tomu "mojmu" distributorovi, ked poukazem na nedostatky v jeho postupe.
    misoft Ak by si nevedel, čo tie skratky znamenajú: URSO -Úrad pre reguláciu sieťových odvetví http://www.urso.gov.sk/ a SEI - Slovenská Energetická Inšpekcia http://www.sei.sk/
      zbaliť

    Moze distributor elektrickej energie bez dokazov prehlasit elektomer za vadny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.